Новини та події

920 переглядів

Дні науки в БДПУ

16 травня пройшов Міжнародний день фестивалю науки в БДПУ. В якому прийняли участь провідні фахівці бібліотеки Ірина Філон та Галина Потапенко. На заході було розглянуто дві презентації «Відкрита наука. Наукові комунікації 21 століття» та «Наукова спільнота без кордонів: міжнародні бази даних у науці».

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

16.05.2024


«Розгортаю життя, як сувій полотна…» : символіка вишиванки в українській культурі

Щорічно Всесвітній день вишиванки відзначається у третій четвер травня. Таким чином, в Україні у 2024 році це свято припадає на 16 травня. Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни росії проти України. Одягнена вишиванка – символ незламності українського духу, заява на весь світ про те, що українці – вільний народ!

Дивитись «Війна. Культура. Людина»

15.05.2024


Відкрита наука. Наукові комунікації ХХІ століття

Відкритий доступ до наукових публікацій, даних досліджень, відкрита наукова співпраця і комунікація, відкрита експертна оцінка, відкриті електронні освітні ресурси, програмне забезпечення з відкритим кодом, правові аспекти наукової комунікації  ­— всі ці питання освітлено в монографіях, посібниках, збірках наукових праць, публікаціях в періодичних виданнях що складають виставку  «Відкрита наука: наукові комунікації 21 століття».

Дивитись «Віртуальні виставки»

12.05.2024


Друга світова в художній літературі: рефлексії ХХІ століття

8 травня в Україні відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Друга світова війна – як тема для  рефлексій, інтуїцій, порівнянь та спостережень. Пропонуємо до вашої уваги літературні твори авторів ХХІ століття.

Дивитись «Віртуальні виставки»

07.05.2024


Оновлення у авторському профілю у Web of Science

2 травня 2024 року провідні фахівці бібліотеки БДПУ відвідали вебінар «Оновлення у авторському профілю у Web of Science». Доповідачка: ІринаТихонкова,к.б.н.,старший дослідник, Customer Success Specialist Clarivate на вебінарі розповіла як створювати, наповнювати, додавати та як підтвердити позицію автора, хто може редагувати і бачити здобутки науковців.

Дивитись «Бібліотечна освіта»

08.05.2024


Бази пошуку літератури

Шановні викладачі та здобувачі вищої освіти! Звертаємо Вашу увагу на рубрику «Ресурси відкритого доступу».  У ній відбулося оновлення – додано нові бази  пошуку наукової літератури.

Дивитись «Ресурси відкритого доступу»

03.05.2024


«Ключові аспекти оформлення навчальних матеріалів у репозитарії БДПУ»

1 травня відбувся загальноуніверситетський практичний вебінар «Ключові аспекти оформлення навчальних матеріалів у репозитарії БДПУ», спікером якого була Галина Потапенко, провідна бібліотекарка, адміністраторка репозитарію.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

03.05.2024


Критичне мислення. Інформаційна гігієна: нові ресурси 

Освітні курси, радіопрограми, серіал, воркшоп з медіаграмотності від Adobe, Міністерства  цифрової трансформації України.

Дивитись «Інформаційна безпека»

29.04.2024


Читаємо про Великдень. Традиції святкування в Україні

Великдень – одне з найважливіших у християнстві свят. Українці мають багато давніх великодніх традицій, в яких християнські приписи сплелися з давніми язичницькими віруваннями. Про це розповідають книжки, представлені в презентації.

Дивитись «Віртуальні виставки»

26.04.2024


Чорнобиль: пам’ять, аналіз, осмислення

«Дуже важливо знати та осмислювати Чорнобильську трагедію не лише для того, щоб засвоїти уроки минулого, але й щоб побудувати майбутнє, в якому замість Зони відчуження буде простір відродження. Місце, де будуть здійснюватись великі наукові відкриття, постануть найкращі інженерні споруди, куди діячі культури з усього світу зможуть приїздити, щоб творити великі шедеври. Для цього потрібно не лише пам’ятати, а планувати сценарії майбутнього та діяти вже сьогодні» (Антон Дробович).

Дивитись «Віртуальні виставки»

22.04.2024


Алла Горська: Відкриття. Сила. Краса. Безмежність

«Алла Горська. Боривітер» Ретроспективна виставка. Простір історії художниці, дисидентки, мужньої людини, прекрасної жінки. Виставка працює з 14 березня до 28 квітня 2024 року. Ми пропонуємо фото і відео з цієї грандіозної виставки – композиці творів і текстів, книги про Аллу Горську і навіть, онлайн – гру про її життя і творчість.

Дивіться: «Війна. Культура. Людина»

29.03.2024


Бібліотека БДПУ в гостях Острозької центральної бібліотеки

21 березня бібліотекарки Бердянського державного педагогічного університету Наталя Романова та Галина Потапенко відвідали захід в Креативному просторі «Кімната імені Когось», острозької центральної бібліотеки, присвячений дню поезії.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

21.03.2024


Всесвітній день поезії

Бібліотека вітає з Днем поезії. Нові поетичні збірки. Фронтова поезія і ліричні щоденники часу. Віртуальні виставки і персональні презентації. Пропонуємо до перегляду на нашому сайті:

«Війна. Культура. Людина // Мистецькі рефлексіі», «День збройних сил України. Поезія з фронту», «Львівській Book Forum 2023. Як це було», «Поет будує душу», «Поетка зламу століть», «Просвітлої дороги свічка чорна» , «Гармонія життя крізь тугу дисонансів», «Нова земля, нове небо».

21.03.2024


Шевченківська премія

Шевченківська премія воєнноі весни 2024 року . Розповідаємо про лауреатів. Читаємо, дивимось, слухаємо. Новий випуск «Війна. Культура. Людина».

Дивитись «Війна. Культура. Людина»

12.03.2024


Тарас Шевченко. Наукові студії 21 століття

9 березня 2024 року, виповнюється 210 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Він став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу у ці дні війни з Росією. З нагоди ювілею бібліотека знайомить читачів з науковим доробком сучасного українського шевченкознавства.

Дивитись «Віртуальні виставки»

07.03.2024


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11