Новини та події

820 переглядів

Бібліотека БДПУ в гостях Острозької центральної бібліотеки

21 березня бібліотекарки Бердянського державного педагогічного університету Наталя Романова та Галина Потапенко відвідали захід в Креативному просторі «Кімната імені Когось», острозької центральної бібліотеки, присвячений дню поезії.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

21.03.2024


Всесвітній день поезії

Бібліотека вітає з Днем поезії. Нові поетичні збірки. Фронтова поезія і ліричні щоденники часу. Віртуальні виставки і персональні презентації. Пропонуємо до перегляду на нашому сайті:

«Війна. Культура. Людина // Мистецькі рефлексіі», «День збройних сил України. Поезія з фронту», «Львівській Book Forum 2023. Як це було», «Поет будує душу», «Поетка зламу століть», «Просвітлої дороги свічка чорна» , «Гармонія життя крізь тугу дисонансів», «Нова земля, нове небо».

21.03.2024


Шевченківська премія

Шевченківська премія воєнноі весни 2024 року . Розповідаємо про лауреатів. Читаємо, дивимось, слухаємо. Новий випуск «Війна. Культура. Людина».

Дивитись «Війна. Культура. Людина»

12.03.2024


Тарас Шевченко. Наукові студії 21 століття

9 березня 2024 року, виповнюється 210 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Він став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу у ці дні війни з Росією. З нагоди ювілею бібліотека знайомить читачів з науковим доробком сучасного українського шевченкознавства.

Дивитись «Віртуальні виставки»

07.03.2024


Лютий довжиною в два роки

24 лютого 2024 року минає два роки від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Це вторгнення стало кульмінацією загарбницької війни, яку росія розпочала 10 років тому з анексії Криму й окупації Донбасу.

Поезія, живопис, кіно, музика  свідчать про мужність народу в протистоянні агресору, про героїзм і людяність.

Дивитись «Війна, культура, людина»

24.02.2024


Міжнародний день рідної мови

Бібліотека презентує виставки присвячені проблемам мовознавства, функціонування мови в соціумі, методики викладання, розвитку мовлення дитини.

Дивитись:  «Мова – твого життя основа»,  «Плекаємо рідну мову»,  «Розвиток сучасної української мови»«Розвиток мовлення дитини: мислення і мова»«Розцвітай же, слово»«У слова свої закони. Інноваційні технології навчання рідної мови»«Ділова, фахова українська–мова модернізації»

21.02.2024


Літературно-мистецький гід. До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

На згадку про події Євромайдану десятирічної давнини, бібліотека презентує літературно – мистецький гід, знайомлячи з новими книгами, зразками образотворчого мистецтва та музичної творчості.

Дивитись «Літературний гід»

19.02.2024


20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Рекомендуємо також ознайомитись з інформацію про ці трагічні і незабутні події на нашому сайті.

Дивитись «Зима, що нас змінила назавжди», «Народжені вільними», «Культура і трагедія: пам’яті Героїв Небесної сотні», «Гірка велич подвигу».

19.02.2024


Академічна доброчесність в університетській спільноті

В форматі онлайн конференції на факультетах фізичної культури, спорту та здоров’я людини та філології та соціальних комунікацій відбулась розмова про академічну доброчесність.

Дивитись «Академічна доброчесність»

19.02.2024


День закоханих

14 лютого. День закоханих. Легковажний, рекламний з сердечками, шоколадками, листівками, день закоханих …серед війни. Ми, наче ті самі…і зовсім інші, назавжди, невідворотньо. Тому так складно оговорити зараз про книги на дану тему.

Дивитись «Літературний гід»

14.02.2024


Перша друкована книга в Україні (450 років з часу видання Іваном Федоровим «Апостола»)

1574 року у Львові Іваном Федоровим завершено друк книги «Апостол». Це перша надрукована в Україні книга. «Апостол» – богослужбова книга, що містить частини книг Старого й Нового Заповіту, низка творів з патристики, довідкові матеріали, а також післямова Івана Федорова.

Дивитись «Віртуальні виставки»

13.02.2024


Герої Крут в українській культурі: погляд крізь роки

Бій, який відбувся 29 січня 1918 року між більшовицькими військами Михайла Муравйова та нечисельними загонами оборонців УНР на залізничній станції Крути у свідомості українців набув особливого значення саме завдяки жертовному героїзму української молоді, яка першою відгукнулась на заклик до оборони рідного краю від нападників.

Дивитись «Війна. Культура. Людина»

26.01.2024


27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Він присвячений жертвам геноциду єврейського народу в часи Другої світової війни, а також геноциду представників інших спільнот, зокрема, ромів, яких також знищували німецькі нацисти.

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі. Бібліотека БДПУ пропонує передивитись тематичні виставки «Уроки минулого (до Дня пам’яті жертвам Голокосту)», «Свіча пам’яті жертвам Голокосту».

26.01.2024


Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Пропонуємо до вашої уваги книгу видатного історика Тімоті Снайдера.

Дивитись «Літературний гід»

26.01.2024


Творці Соборності України

Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через 105 років після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.

Дивитись «Віртуальні виставки»

22.01.2024


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11