Scopus

442 переглядів

25.09.2023


Scopus

 

Scopus –  (https://www.scopus.com/) наукометрична реферативна база даних наукових цитувань, яка була створена у 2004 році видавничою корпорацією Elsevier. База даних містить більше 82 млн документів (наукові рецензовані журнали, матеріали конференцій, серіальні книжкові видання тощо). Глибина архіву сягає 1788 року.

Scopus – один із інструментів в галузі наукометрії, який надає різні метрики для кількісного виміру науки: створено понад 17 млн авторських профілів та понад 80 тис. профілів установ, проіндексовано понад 25 тис. назв рецензованих наукових журналів, міститься 1,7 млрд наукових цитувань.

На сьогодні в базі даних проіндексовано понад 5500 назв наукових журналів відкритого доступу.

Рубрикатор Scopus (ASJC) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів. Політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах.

На початку повноматабного вторгнення в Україну компанія  Elsevier разом із дочірніми компаніями пожертвувала 1 мільйон доларів на допомогу організаціям в Україні. Компанія  запропонувала дослідникам і студентам в Україні та переміщеним особам безкоштовний доступ до ScienceDirect та забезпечила вільний доступ клініцистів до таких інструментів, як ClinicalKey.

Elsevier відмовилась від плати за публікацію статей (APC) для українських авторів-кореспондентів, які публікуються в  журналах відкритого доступу. Щоб отримати допомогу та підтримку, можна звернутися  за адресою: agreementactivation@elsevier.com.

Для полегшення роботи дослідників у складних умовах, було створено  Resource Centre, де українські дослідники можуть зареєструватися, щоб отримати доступ до додаткових дослідницьких інструментів Elsevier, таких як Scopus, Researcher Discovery, ScienceDirect і Mendeley. Українським клініцистам та студентам-медикам продовжується доступ до клінічного контенту та інструментів Here.

Щоб налаштувати безкоштовний доступ, виконайте наведені нижче інструкції від ДНТБ України яка є адміністративним центром у наданні доступ до Scopus в Україні.

Покрокова інструкція «Як активувати віддалений доступ»: у Scopus

Після успішної реєстрації у системі ви отримаєте дозвіл на віддалений доступ на 180 днів. Ваш доступ буде автоматично продовжуватися при кожній реєстрації у вашій організації.
 

Корисні посилання: