Бібліотека сьогодні

641 переглядів

Оновлено: 25.09.2023


Вітаємо на сайті бібліотеки

Бердянського державного педагогічного університету

Шановні користувачі бібліотеки!

Бібліотека Бердянського державного педагогічного університету є навчальним, науковим, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом університету.

До послуг користувачів бібліотеки – три абонементи, медіа-центр, читальні зали та спеціалізовані кабінети.

Фонд бібліотеки налічує понад 272 806 тис. одиниць зберігання, зокрема, близько 1 тис. рідкісних та цінних видань XIX – XX ст. Фонд постійно поповнюється  новими документами.

Бібліотека здійснює:

  • комплектування бібліотечного фонду у відповідності з навчальними планами та програмами університету;
  • забезпечення довідково-інформаційного та бібліографічного обслуговування читачів/користувачів;
  • доступ користувачів до національних та світових електронних баз даних;
  • доступ користувачів до документів всіх видів носіїв інформації;
  • поповнення електронного каталогу бібліографічними записами.

Крім того, бібліотека використовує різні форми інформаційної роботи:

  • щомісячно видається «Бібліотечний бюлетень» та «Календар пам’ятних та знаменних дат»;
  • постійно складаються тематично-інформаційні картотеки, списки та бібліографічні огляди;
  • впроваджена програма «Підвищення інформаційної компетентності та культури користувачів бібліотеки», яка включає лекції, екскурсії по бібліотеці, практичні заняття;

Нікого не потрібно переконувати у величезному значенні книги у житті кожної людини. Нові технічні засоби інформації, нові технології, інтернет – все це зміна форми, але не суті роботи бібліотекаря. Суть залишається колишньою – формування внутрішнього духовного світу людини шляхом залучення його до читання. Сьогодні все частіше можна почути, що сучасна молодь мало читає, що інтерес до читання у неї поступово слабшає.

Аналізуючи досвід роботи бібліотеки нашого університету, слід відмітити, що молодь все ж таки читає, хоч не секрет, що багатьох потенційних любителів книжок суттєво полонив комп’ютерний світ.

Бібліотека БДПУ активно бере участь в програмі «Просування читання у сучасному інформаційному просторі». Мета програми – зацікавити читачів як традиційною друкованою книгою, так і електронною. З цією метою бібліотека організовує віртуальні виставки, відкриті перегляди літератури, книжні та слайд – полиці, кінолекторії, проводить обговорення і презентації книжок; випускаються рекомендаційні списки, списки нових надходжень. На перспективу заплановано багато цікавих ідей і ми глибоко переконані, що в сучасному інформаційному просторі читання повинно займати одну з основних позицій.

Колектив бібліотеки налічує 14 працівників. Структурно бібліотека складається з 3 відділів:

Наша бібліотека завжди прагне до інновацій у своїй роботі, залучаючі нові форми роботи та впроваджуючи інформаційні технології. Працівники бібліотеки підтримують тісні зв’язки  з деканами факультетів та іншими підрозділами університету. Саме вся ця робота спрямована для наших читачів, яких приваблює інформативна, організована та доброзичлива бібліотека Бердянського державного педагогічного університету.

З повагою. Колектив бібліотеки БДПУ