ORCID

202 переглядів 

08.05.2024


ORCIDhttps://orcid.org

Open Researcher and Contributor ID (ORCID) – відкритий, некомерційний проект для створення та підтримки реєстру унікальних ідентифікаторів дослідників, прозорого способу представлення науково-дослідної діяльності та вільного доступу до цих ідентифікаторів. ORCID запустила свої послуги реєстра і почала видавати ідентифікатори користувачів16 жовтня 2012 року.

Основна мета створення ORCID – вирішити проблему ідентифікації вчених з однаковими іменами та прізвищами. Обліковий запис ORCID являє собою 16-значний числовий код, який включає в себе інформацію про ім’я вченого, його електронну адресу, назву організації та інформацію про його дослідницьку біографію та діяльність.

ORCID забезпечує постійну ідентифікацію для людини, подібно до цифрових ідентифікаторів об’єктів (Dois).

На підставі реєстраційного номера ORCID вчені забезпечують собі: коректну цитованість своїх статей (статті не «втрачаються» пошуковими системами), можливість подавати свої статті в престижні міжнародні наукові видання, можливість формування особистого рейтингу в УКРАЇНСЬКОМУ ІНДЕКСІ НАУКОВОГО ЦИТУВАННЯ (проект «Наукової періодики України»), можливість участі в рейтингах міжнародного рівня, можливість брати участь у подачі заявок на гранти.

Переваги ORCID:

  • швидка реєстрація;
  • вирішується проблема ідентифікації дослідника;
  • коректна цитованість своїх статей (статті не «втрачаються» пошуковими системами);
  • ORCID одна з небагатьох систем, що дозволяє пов’язати різні унікальні ідентифікатори автора.

Корисні посилання:

  1. Реєстрація у ORCID та ResearcherID
  2. Як додати корпоративну пошту в ORCID. Пункт 2
  3. Як зробити свою електронну адресу загальнодоступною в профілі ORCID