Електронні галузеві бібліотеки

Оновлено: 04.06.2020


Рекомендуємо перелік сайтів для самостійного опрацювання або ж дистанційного навчання, на яких знаходиться художня та навчальна література у відкритому доступі.

 

DOAJ

Directory of Open Access Journals (DOAJ) — міжнародний мультидисциплінарний каталог журналів відкритого доступу. Містить понад 10000 назв наукових журналів та метадані статей цих журналів. Каталог прагне охопити усі відкриті наукові журнали, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань, і тим самим сприяти їх поширенню, використанню та популяризації руху Відкритого доступу.

ELibUkr

Основу ELibUkr становить єдиний потужний портал, який спрямовує користувачів до всіх типів електронної інформації. Студенти, викладачі і науковці отримують вільний доступ до всіх ресурсів проекту.

 Lingva/Skills

Безкоштовний проект з вивчення англійської мови рекомендований Міністерством освіти і науки України, від Асоціації інноваційної та цифрової освіти.

Solverbook

На сторінках сайту зібраний основний теоретичний матеріал з математики, геометрії, фізики та інших технічних предметів. Докладно розібрані основні формули, таблиці і теореми з шкільних та вузівських курсів. Кожна теоретична стаття містить приклади розв’язання задач за темою.

StudMed.ру

Велика онлайн бібліотека з універсальним змістом книг. На сайті розміщені ГОСТи, стандарти, художня та навчальна література у відкритому доступі.

TextBook

На сайті зібрана уся інформація, яка тільки може знадобитися звичайному українському студенту або абітурієнту. Так, в базі даних є усі наукові та освітні підручники, які ухвалені Міністерством освіти, та багато інших популярних примірників.

Бібліотека українського мистецтва

Проект Бібліотека українського мистецтва відкрито 5 червня 2014 року. На сьогодні це найвичерпніше в Інтернеті джерело інформації про історію українського мистецтва. На сайті зібрані біографії понад 250 художників, і розділ цей постійно поповнюється. Основний контент сайту складається з повнотекстових електронних копій книг про українських художників та українське мистецтво, виданих протягом ХХ століття в Україні та за кордоном. На сайті також є розділи  Журнали, Статті, Дитячі книги з ілюстраціями українських художників.

Бібліотека Української Літератури

Ukrlib це: найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка, окрім українських книг, містить також літературну енциклопедію, біографії практично всіх письменників України, шкільні твори, учнівські рефераті, короткі перекази змісту творів і ще багато іншого.

Всеукраїнська електронна бібліотека

Ресурс, який надає доступ до україномовної літератури різних напрямків і жанрів (навчальна, наукова, художня, критична, науково-популярна література).

Навчальні матеріали онлайн

Електронна бібліотека навчальних матеріалів. Охоплює різні галузі наук.Підручники з економіки, педагогіки, права, історії, журналістики та багато іншого.

Педагогічний музей України

Музей володіє колекціями підручників, документів, фотографій, періодичних педагогічних видань, педагогічних посібників XIX-XX століть, матеріалами про репресованих вчителів, комплектами матеріалів вчителів і вчених-педагогів України, методичних посібників та технічних засобів навчання різних епох.

ПОЛКА

Полиця — це освітній проект до основного списку якого входять художні твори, написані російською мовою або перекладені на російську самим автором: романи, повісті, оповідання, п’єси, літературні мемуари.

Освітній портал «Педагогічна преса»

Освітній портал ПедПРЕСА розповідає про середню та вищу освіту в Україні, ЗНО, науковий світ, студентське життя, відео арт-школу. Завдяки «корисному відео» є можливість побувати на вебінарах, зустрічах і конференціях з педагогічної тематики.

Світова цифрова бібліотека

Cвітова цифрова бібліотека — міжнародна цифрова бібліотека створена за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США. Бібліотека представляє через Інтернет у багатомовному форматі найкращі зразки культурної спадщини різних країн світу, включаючи рукописи, карти, рідкісні книги, нотні партитури, звукозаписи, фільми, фотографії, креслення та інші матеріали.

Територія терору

На сайті відображені наукові та довідкові  матеріали з історії  світових війн,  жива історія, свідчення очевидців, публікації, архіви документів, фото та відео матеріали та повнотекстова е-бібліотека.

Україна. Історія великого народу 

На сайті розміщена енциклопедія історії України, історія античності, середньовіччя, нового та новітнього часу. Також маєте можливість ознайомитися з культурою, містами і селами, об’єктами історії,  діаспорою великого народу.

Український інститут  національної пам’яті

Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу. Основними завданнями Інституту є: 1) організація всебічного вивчення історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності та поширення відповідної інформації в Україні та світі; 2) здійснення комплексу заходів з увічнення пам’яті учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, жертв Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923, 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях; 3) організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів; 4) популяризація історії України, її видатних особистостей; 5)подолання історичних міфів.

Українські народні пісні

Пісенна культура українського народу багатьма своїми джерельцями впадає в океан культури світової. Пісня колискова, весільна, лірична супроводжує нас від народження до останньої межі, все це ви маєте змогу знайти на порталі «Українські народні пісні».