Електронні галузеві бібліотеки
1 107 переглядів
Оновлено: 05.02.2024
Електроні ресурси світу – правникам!
Рекомендуємо перелік сайтів для самостійного опрацювання або ж дистанційного навчання, на яких знаходиться художня та навчальна література у відкритому доступі
Європейська цифрова бібліотека, яка забезпечує відкритий доступ до оцифрованих книг з тисячі європейських архівів, бібліотек та музеїв. Представляє культурну спадщину Європи. Матеріали: книги, газети, архівні, аудіовізуальні матеріали, карти та багато іншого.
Проект, спрямований на збереження та поширення літературної спадщини української еміграції, її знань та досягнень. Представляє суспільні та гуманітарні дисципліни. Матеріали: книги, періодика.
Неприбуткова організація, яка формує бібліотеку веб-сторінок та інших культурних артефактів у цифровій формі. Є одним із 300 найкращих веб-сайтів у світі. Представляє усі галузі знань. Матеріали: веб-сторінки, книги, тексти, аудіо- та відеозаписи, зображення, програми.
Проект Internet Archive, призначений для створення веб-сторінки для кожної опублікованої книги. Надає доступ до понад 1000000 назв безкоштовних електронних книг. Представляє книги різної тематики. Матеріали: книги.
Getty Publications Virtual Library
Віртуальна бібліотека, створена у 2014 році Getty Publications. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі. Представляє такі галузі знань, як мистецтво, історія, археологія, архітектура і гуманітарні науки. Матеріали: книги.
Портал польських цифрових бібліотек та репозитаріїв, створених бібліотеками, вищими навчальними закладами, архівами, музеями та дослідницькими центрами з метою збору, опрацювання та обміну інформацією про колекції польських установ науки та культури. Представляє усі галузі знань. Матеріали: книги, журнали, карти, архівні документи, тексти, аудіо- та відеоресурси, зображення, листівки та інше.
Перша в світі бібліотека безкоштовних електронних книг, які налічують більше 60 000 одиниць. Представляє різні галузі знань. Матеріали: книги (в основному), аудіокниги, музика, довідкові видання, періодика.
Завантажити електронні книги українською мовою можна безкоштовно на E-bookua. Тут представлена велика колекція книг, розподілена за розділами: біографії, історичний роман, пригоди, фантастика, фентезі, детективи, наука та освіта, любовні романи, дитячі та інші. Є окремий розділ з аудіокнигами української та зарубіжної літератури. Також тут можна звантажити шкільні підручники та енциклопедії. Історичні книги, байки, гумор, дитяча література, жіночі романи, казки, наука, поезія, релігія, філософія, фантастика, фентезі доступні читачам.
Вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Тут тексти зберігаються у різних форматах (на даний час це fb2, epub, txt, htm, rtf, doc, pdf та djvu). Доступне читання безпосередньо з сайту без реєстрації. Однак зареєстровані читачі можуть взяти безпосередню участь у наповненні та вдосконаленні «Чтива». На сайті можна знайти твори у різних жанрах на будь-який смак, є також корисні статті українських авторів.
Ресурс вміщує матеріали з історії України IX–XVIII століть. Тут немає сучасних книг. Однак є літописи, історія, історичні мапи, давня українська література та літературознавство, політологія, лексикони ХІV–XVII століття. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проєкту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції.
Національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, який створила Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Тут зібрана інформація про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу. Є великий перелік рубрик, за якими посортовані книги. Є художня література, фольклор, наукова література різних галузей та інші розділи.
Повнотекстова цифрова бібліотека, яка зазвичай асоціюється з науковими журналами, але містить також книги, першоджерела та зображення. На сьогодні бібліотека налічує понад 12 мільйонів статей з академічних журналів, 85 тисяч книг, 2 мільйони першоджерел (документів) з 75 галузей знань.
Directory of Open Access Journals (DOAJ) — міжнародний мультидисциплінарний каталог журналів відкритого доступу. Містить понад 10000 назв наукових журналів та метадані статей цих журналів. Каталог прагне охопити усі відкриті наукові журнали, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань, і тим самим сприяти їх поширенню, використанню та популяризації руху Відкритого доступу.
Основу ELibUkr становить єдиний потужний портал, який спрямовує користувачів до всіх типів електронної інформації. Студенти, викладачі і науковці отримують вільний доступ до всіх ресурсів проекту.
Безкоштовний проект з вивчення англійської мови рекомендований Міністерством освіти і науки України, від Асоціації інноваційної та цифрової освіти.
На сайті зібрана уся інформація, яка тільки може знадобитися звичайному українському студенту або абітурієнту. Так, в базі даних є усі наукові та освітні підручники, які ухвалені Міністерством освіти, та багато інших популярних примірників.
Бібліотека українського мистецтва
Проект Бібліотека українського мистецтва відкрито 5 червня 2014 року. На сьогодні це найвичерпніше в Інтернеті джерело інформації про історію українського мистецтва. На сайті зібрані біографії понад 250 художників, і розділ цей постійно поповнюється. Основний контент сайту складається з повнотекстових електронних копій книг про українських художників та українське мистецтво, виданих протягом ХХ століття в Україні та за кордоном. На сайті також є розділи Журнали, Статті, Дитячі книги з ілюстраціями українських художників.
Бібліотека Української Літератури
Ukrlib це: найбільша в Інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка, окрім українських книг, містить також літературну енциклопедію, біографії практично всіх письменників України, шкільні твори, учнівські рефераті, короткі перекази змісту творів і ще багато іншого.
Всеукраїнська електронна бібліотека
Ресурс, який надає доступ до україномовної літератури різних напрямків і жанрів (навчальна, наукова, художня, критична, науково-популярна література).
Електронна бібліотека навчальних матеріалів. Охоплює різні галузі наук.Підручники з економіки, педагогіки, права, історії, журналістики та багато іншого.
Музей володіє колекціями підручників, документів, фотографій, періодичних педагогічних видань, педагогічних посібників XIX-XX століть, матеріалами про репресованих вчителів, комплектами матеріалів вчителів і вчених-педагогів України, методичних посібників та технічних засобів навчання різних епох.
Освіта в Україні та світі розповідає про середню та вищу освіту в Україні та Європі, ЗНО, науковий світ, систему освіти та фінансування. Завдяки «корисному відео» є можливість побувати на вебінарах, зустрічах і конференціях з педагогічної тематики.
Cвітова цифрова бібліотека – World Digital Library— міжнародна цифрова бібліотека створена за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США. Бібліотека представляє через Інтернет у багатомовному форматі найкращі зразки культурної спадщини різних країн світу, включаючи рукописи, карти, рідкісні книги, нотні партитури, звукозаписи, фільми, фотографії, креслення та інші матеріали.
Україна. Історія великого народу
На сайті розміщена енциклопедія історії України, історія античності, середньовіччя, нового та новітнього часу. Також маєте можливість ознайомитися з культурою, містами і селами, об’єктами історії, діаспорою великого народу.
Український інститут національної пам’яті
Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу. Основними завданнями Інституту є: 1) організація всебічного вивчення історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності та поширення відповідної інформації в Україні та світі; 2) здійснення комплексу заходів з увічнення пам’яті учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, жертв Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923, 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях; 3) організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів; 4) популяризація історії України, її видатних особистостей; 5)подолання історичних міфів.
Пісенна культура українського народу багатьма своїми джерельцями впадає в океан культури світової. Пісня колискова, весільна, лірична супроводжує нас від народження до останньої межі, все це ви маєте змогу знайти на порталі «Українські народні пісні».