Критичне мислення. Інформаційна гігієна: нові ресурси

140 переглядів 

29.04.2024


Освітні курси, радіопрограми, серіал, воркшоп з медіаграмотності від Adobe, Міністерства  цифрової трансформації України.

https://mediamaker.me/bezplatni-osvitni-kursy-dlya-medijnykiv-6992/

Безплатні курси від Prometheus

Що треба знати про медіаграмотність та інформаційну безпеку

Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям? Учасникам розкажуть про алгоритм перевірки якості контенту українських і закордонних медіа, навчать досліджувати експертність авторів і джерел інформації, а також ознайомлять із ключовими наративами й тактиками російської пропаганди.

Інформаційна гігієна під час війни. Розкажуть, як формується інформаційне поле під час активної фази війни, пояснять специфіку українських, іноземних і російських медіа та правила інформаційної гігієни.

Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, в інтернеті й на телебаченні. Пояснять, як руйнувався інформаційний імунітет українців, розкажуть про нову роль інформації в цифрову еру та маніпуляції на телебаченні, в онлайн-медіа та соцмережах.

Дезінформація: види, інструменти та способи захисту. Пояснять, що таке дезінформація, пропаганда, фейки, наративи та «активні заходи» спецслужб, розкажуть, хто, як і навіщо використовує дезінформацію, й навчать розпізнавати інформаційні маніпуляції на практиці.

 

В Україні з’явився безкоштовний «Сімейний курс» з інформаційної гігієни, розрахований на батьків і дітей. Його створили фахівці просвітницької ініціативи «Як не стати овочем» спільно з сімейною й дитячою психологинею Катериною Кольцберг.

Курс складається з 20 відео, які містять базові знання про інформаційний світ, маніпуляції й те, як на них не вестися. Психологиня даватиме поради, як говорити з рідними про інформаційну гігієну й формувати її в родині. Розробники курсу наголошують: важливо, щоб правила споживання інформації батьки й діти формулювали для себе самостійно.

Курс також має додаткові матеріали (фільми, добірки ігор і вправи), які допоможуть ліпше засвоїти вивчене.

https://ukr.radio/kiberoborona

Програма про безпеку в цифровому просторі, про ризики та загрози, пастки, злочинні схеми. А також практичні поради, як їх уникати та мінімізувати, як безпечно користуватися всіма технічними й технологічними цифровими засобами та обладнанням, щоб не стати жертвою шахрайства чи будь-яких інших зловмисних дій.

https://osvita.diia.gov.ua

Освітній серіал «Як захиститися від фейків і дезінформації» складається з десяти інформаційних відео, які пояснюють методи перевірки джерел інформації, інструменти фактчекінгу, правила безпечного спілкування в соціальних мережах, а також наводять приклади дезінформаційних кампаній у тіктоку, інстаграмі, фейсбуці, телеграмі та ютубі.

Зараз у мережі з’являється дедалі більше фейкових відео та зображень, згенерованих за допомогою штучного інтелекту. Тож уміти протидіяти дезінформації — мастхев для кожного українця. Щоб навчити якнайбільше людей аналізувати новини та безпечно працювати з інформацією, технологічна компанія Adobe запускає серію безоплатних курсів з медіаграмотності.

2 травня о 17:00 відбудеться спільний воркшоп від Adobe та Мінцифри.

Учасники зможуть поспілкуватися з фахівцями компанії, які розробляють інструменти для визначення оригінальності контенту. Також експерти Adobe розкажуть:

  •  які є інструменти для розпізнавання фейків та як їх використовувати
  •  які є навчальні програми з протидії дезінформації в компанії
  •  як відрізнити контент, згенерований ШІ, від справжнього

Для кого подія

  • журналістів, редакторів, студентів-медійників
  • дизайнерів, фотографів, відеографів
  • усіх, хто хоче навчитися верифікувати візуальний контент і не потрапляти на гачок чергового фейку