Чорнобиль: пам’ять, аналіз, осмислення

74 переглядів

22.04.2024


«Дуже важливо знати та осмислювати Чорнобильську трагедію не лише для того, щоб засвоїти уроки минулого, але й щоб побудувати майбутнє, в якому замість Зони відчуження буде простір відродження. Місце, де будуть здійснюватись великі наукові відкриття, постануть найкращі інженерні споруди, куди діячі культури з усього світу зможуть приїздити, щоб творити великі шедеври. Для цього потрібно не лише пам’ятати, а планувати сценарії майбутнього та діяти вже сьогодні» (Антон Дробович).

Процес осмислення того, що відбулося в Чорнобилі у 1986-му, триває. Ці памʼять і розуміння важливі не тільки для України. Вони важливі для всього світу. З 2017 року документи Національного архівного фонду, які стосуються аварії на Чорнобильській АЕС, включені до міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «Памʼять світу».

Зараз держава, яка ховає за сімома замками архівні документи та боїться історичної правди, окупувала Запорізьку атомну електростанцію – найбільшу в Європі та своїми діями погрожує новою ядерною катастрофою.

Продовження віртуальної виставки читайте тут↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».