Новини та події

608 переглядів

22 січня – День Соборності України

Сьогодні російська навала надзвичайно загострила саму реальність цілісності та єдності України, заради цілісності нашої країни самовіддано працюють волонтери, діти збирають на дрони та біжать в укриття з піснею «Червона калина» на вустах… Наші воїни ЗСУ віддають свої життя за майбутнє нашої країни. Слава Україні!!!

Пропонуємо переглянути виставки: «Одна нероздільна родина», «Українська соборність: сторінки підручників», «Слава тобі Україно! Ти вільна й соборна».

22.01.2023


«Просвітлої дороги свічка чорна» (До 85-річчя з Дня народження Василя Стуса)

До дня народження поета бібліотека презентує нові видання творів Василя Стуса, біографії та наукові розвідки.

Дивитись «Виставки»

05.01.2023 


Різдво посеред війни: мистецькі рефлексії

Дивитись «Війна, Людина, Культура»

27.12.2022


Зберегтись. Бути. Перемогти. Психолог і війна

Війна принесла випробування у наше життя. Нам треба вистояти, перемогти й відродитися. А для цього нам потрібна психологічна стійкість – індивідуальна і колективна. Це те уміння, яке дозволить пройти крізь усі випробування, залишаючись людьми, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи при цьому наше психічне здоров’я, особистісну цілісність, зріст та наші соціальні зв’язки. Бібліотека презентує віртуальну виставку, присвячену проблемам психологічної допомоги у воєнний час.

Дивитись «Віртуальні виставки»

21.12.2022


Казкотерапія виховує, лікує, розвиває

Враховуючи сьогодення, бібліотека БДПУ пропонує звернути увагу на цю виставку, щоб допомогти нашій малечі пережити психологічні навантаження. Вашій увазі представлені матеріали, в яких розглядається метод казкотерапії, як один із засобів роботи з дитиною.

Дивитись «Віртуальні виставки»

16.12.2022

«Навчаємось критично мислити»

Бібліотека починає проект з медіаграмотності «Навчаємось критично мислити» проект, покликаний формувати навички поведінки в інформаційній площині під час війни. Теми : Інформаційна безпека країни, особиста безпека в соцмережах під час війни, алгоритм поведінки у протидії ворожим фейкам і пропаганді.

Дивитись «Інформаційна безпека»

15.12.2022


День Збройних Сил України

Українська література це і героїчний літопис, і мартиролог жертв , і полум’я, і надії, і творчий імпульс, і велика любов. У важкий час випробувань звертаємось до шедеврів рідного слова за духовною підтримкою, натхнення та прикладом героїчної звитяги.

Дивитись «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків»

06.12.2022 


Григорій Сковорода: осмислення феномену (біографи, дослідники, митці)

До 300-ліття Григорія Сковороди бібліотека презентує виставку присвячену дослідникам його творчої спадщини (український контекст).

Дивитись «Віртуальні виставки», «Дух животворить. Читаємо Г. С. Сковороду»

01.12.2022 


День пам’яті жертв Голодомору

Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього.  Бережемо пам’ять , боронимо майбутнє. Бібліотека презентує літературу про трагедію Голодомору. Це архівні документи, розвідки науковців, художні твори. Переглядаємо виставки.

Дивитись «Виставки»: «Джеймс Мейс – історик Голодомору»,  «Здобути з жахіття сенс: художня література про трагедію Голодомору», «Схилимо голови, схилимо».

26.11.2022


Творчій шлях Анатолія Дімарова (До 100-річчя з Дня народження)

У 2022 році виповнилось 100 років  українському письменнику, лауреату Шевченківської премії А. Дімарову. Бібліотека презентує віртуальну виставку присвячену творчості письменника.

Дивитись «Віртуальні виставки»

24.11.2022


 

21 листопада – День Гідності та Свободи

Гідність та Свобода –  ключові слова, ключові сенси Майдану ключові сенси війни, що триває. Вони осмислюються в текстах: наукових, художніх, публіцистичних.  На сторінках нашого сайту представлені книги, періодичні видання, фотоальбоми.  

Дивись «Виставки»: Революція Гідності і розвиток громадянського суспільства, Літопис Майдану, Україна гідна свободи,  Смієш вийти на площу…

21.11.2022 


Книга, яку дочитуєш о четвертій ранку : як говорити про книги Тамари Горіха Зерня?

Читаємо «Літературний гід», долучаємось до розмови з письменницею. 17 листопада о 18.00 відбудеться онлайн зустріч Join Zoom Meeting з Тамарою Горіха Зерня.

Дивитись «Літературний гід»

17.11.2022


Бібліотека вітає своїх читачів з Днем української писемності та мови і закликає переглянути на нашому сайті велику кількість книжкових виставок та віртуальних виставок , які презентують мовознавчі розвідки, навчальну та методичну літературу, довідники та мовні словники. Все це — світ книжок та періодичних видань про життя та розвиток української мови в Україні та світі.

Виставки: «Розвиток сучасної української мови»«Розцвітай же, слово»«Чути хочу чаруючу мову»,  «Ділова, фахова українська–мова модернізації».

Віртуальні виставки: «Вічна таїна слова»,  «Мова – твого життя основа».

Дивитись «Виставки» та «Віртуальні виставки»

09.11.2022


«Війна, людина, культура»
«… розбомблена церква, бібліотека спалена , світу зламана вісь, але очі любові з усього цього – ви ж бачите? – дивляться далі нас» (Катерина Калитко). 

Дивитись «Війна, людина, культура»

02.11.2022


Розпочалися традиційні бібліотечні екскурсії для першокурсників БДПУ. Ми розповідаємо про історію університетської бібліотеки, відкриваємо доступ до веб ресурсів, знайомимо з різноманіттям матеріалів на сторінках нашого сайту. Матеріал викладається деталізовано з урахуванням спеціалізації здобувачів освіти. В цьому впевнились студенти факультету ФППОМ (спеціальність 053. Психология) та факультету ФДССО (спеціальність 012 Дошкільна освіта).

Долучайтесь! 

30.10.2022


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11