Новини та події


«Україна – країна нескорених»

21.11.2019 р. відбувся урочистий захід до Дня Гідності та Свободи «Україна – країна нескорених». Бібліотека підготувала відкритий перегляд літератури «Літопис Майдану», який було представлено на цьому заході.

22.11.2019


Джеймс Мейс – історик Голодомору

Джеймс Мейс – історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні. Цінність спадщини Джеймса Мейса визначається передусім тим, що майже двадцять п’ять  років свого життя і наукового здобутку він повністю присвятив Україні та українцям. Це – частка нашої національної духовної скарбниці кінця ХХ і початку ХХІ ст.

Бібліотека підготувала тематичну полицю до Дня пам’яті жертв Голодомору.

Дивитись «Виставки»

21.11.2019


Літопис Майдану

Революція Гідності стала однією з центральних подій новітньої історії не лише України, але й Європи та світу. Вона сприяла відродженню цінностей свободи, гідності, переосмисленню багатьма людьми світу свого призначення.

До річниці початку подій на Майдані, бібліотека БДПУ підготувала відкритий перегляд матеріалів за цією темою.

Дивитись «Виставки»

18.11.2019


Поет. Мислитель. Гуманіст.

«Геній, який легкими кроками ступає по стежині світла» — так з повагою й пошаною про свого співвітчизника Фрідріха Шиллера висловився відомий письменник, лауреат Нобелевської (1929 р) премії Томас Манн.

Дивитись «Віртуальні виставки ФРЦК»

14.11.2019


Сучасні тенденції виховання студентської молоді

«Виховання – це мистецтво, яке добуває з глибини душі людини і пробуджує до життя все, що в ній дрімає; яке розвиває одночасно всі її сили і допомагає їй прямувати до мети».

(Й. Гійо)

Дивитись «Виставки»

13.11.2019


Між теперішнім і майбутнім

23.10.2019 р. бібліотека провела літературно – інтелектуальну гру «Образ майбутнього». Відбувся прямий діалог «книга – читач», без посередників і коментарів.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

24.10.2019


Фізична реабілітація людини: сучасні технології

Термін «реабілітація» має широке розуміння і вживається в усіх сферах діяльності людини – політичній, юридичній, розумовій, спортивній та інших. У медицині вона визначається як процес відновлення здоров’я і працездатності хворих та інвалідів.

Дивитись «Віртуальні виставки»

23.10.2019


Нобелівська премія 2019

Лауреати Нобелівської премії з літератури за 2018 та 2019 роки : польська письменниця українського походження Ольга Токарчук та австрійський письменник Петер Гандке.

Дивитись «Літературний гід»

22.10.2019


 

Діти, схильні до агресивної поведінки: соціально-педагогічна робота; психологічний супровід

Сьогодні агресивна поведінка в дітей і підлітків зустрічається все більш частіше. А шукати причини слід у вихованні, спілкуванні з іншими людьми, також варто враховувати і природжені схильності до насильства. Тому перед соціальними педагогами і практичними психологами стає важливе завдання діагностувати та скорегувати агресивність у дітей та підлітків.

Дивитись «Виставки»

21.10.2019 


Вивчаємо прекрасне: історія мистецтва

«Прекрасне в житті, прекрасне в мистецтві допомагає людині жити, допомагає виконувати складну справу життя,  бо це прекрасне випрямляє її душу…».

Й.В. Ґете

Дивитись «Виставки»

18.10.2019


Видання буремних 40 – х

Найкращі зразки світових і вітчизняних авторів художньої літератури, історичні звершення та досягнення, патріотизм і героїка минулого й тогочасного… Тематична спрямованість книжкових видань воєнних і повоєнних років Другої світової дивно й гірко поєднує документи доби цензурних ідеологічних утисків держави і звитяжний героїзм народу.

Дивитись «Тематичні виставки ФРЦК»

15.10.2019


Дослідники козацтва: від історії до сьогодення

Важко назвати іншу тему з історії України, яка викликала б такий великий інтерес, як історія запорозького козацтва. Його дослідженню приділяли увагу багато істориків. У сузір’ї видатних дослідників історії Запорозької Січі можна виділити А. О. Скальковського, М. Костомарова, Д. І. Яворницького, В. О. Голобуцького, О. М. Апанович, С. М. Плохія та багато інших.

Дивитись «Виставки»

11.10.2019


Психологія кризових станів: тривожні виклики доби

Підтримання і відновлення психологічного здоров’я різних верств населення  України в умовах травматизації є нагальною потребою доби. Виставка презентує літературу з теоретичних і практичних аспектів психології кризових станів: стан проблеми, практичні методики, досвід роботи.

Дивитись «Виставки»

10.10.2019


«Все, що мала і вміла, – у цій книжці»

Літературний гід знайомить вас з Маріанною Кіяновською. Вона творить свою поезію із трьох років, хоча нині вважає, що справді писати почала лише після двадцяти, критично дивиться на власні вірші і не уявляє свого життя без літератури. Українська поетеса, есеїстка, перекладачка, літературний критик та літературознавець.

Дивитись «Літературний гід»

08.10.2018


«Педагогічні стратегії сучасності»

(до Дня працівників освіти)

Працівниками бібліотеки БДПУ була підготовлена виставка «Педагогічні стратегії сучасності», на якій представлялись інноваційні технології в освіті: НУШ, проблематика компетентнісного підходу, запровадження інклюзивної освіти.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

07.10.2019


 

Electronic Berdyansk State Pedagogical University (eBSPU)

 2-го жовтня у Бердянському державному педагогічному університеті був проведений семінар з впровадження інституційного репозитарію БДПУ.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

03.10.2019


Вірні збирачі духовних скарбів

(до Всеукраїнського дня бібліотек)

Мабуть тому, що останній день вересня співпадає з професійним святом бібліотекарів України, в цей день, зазвичай, дуже гарна погода. Чи співпадає це з початком Бабиного літа, чи то Господь дарує нам ще одну втіху до свята, але чому б і ні.

Мабуть це були б не бібліотекарі, якщо б вони не придумали ще якусь втіху до свого святкування. Це і фільм з яскравими моментами з життя та роботи колективу, який цілий день демонструвався з екрану в холі центрального корпусу, це і купа квітів, які отримали бібліотекарки, це й закуплені різні смаколики до столу.

Дякуємо керівництву університету в особі проректора Ольги Гуренко, та голові профспілкового комітету Віталію Лолі за поздоровлення колектива та смачні і оригінальні торти. Гарні слова гріють серце та надихають на ще пліднішу роботу.

Доречі, навіть свято було використане як ще одне навчання з підвищення кваліфікації. Між двома командами відбулися змагання з дешифрування з УДК українських пісень. Азарт та сміх супроводжували це навчання, а маленькі призи порадували кожну.

До зустрічі в абонементах та читальних залах, кажуть вам бібліотекарі! 

30.09.2019


Охорона праці та безпека життєдіяльності.

Цивільний захист. Пожежна безпека

25-26 вересня на виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 114 від 01.02.2019 року на базі Бердянського державного педагогічного університету провели навчання, підвищення кваліфікації та перевірку знань із питань охорони праці та безпеки життєдіяльності посадових осіб департаментів (управлінь) освіти і науки, закладів вищої освіти ІІІ –ІV рівнів акредитації, І-ІІ рівнів акредитації, підприємств, установ та організацій.

Бібліотека БДПУ надала інформаційний супровід до цього заходу.

Дивитись «Виставки»

26.09.2019


Бердянський державний педагогічний університет: історія та сучасність

Бердянський державний педагогічний університет – один із найстаріших закладів вищої освіти Північного Приазов’я. Він славиться своєю історією, традиціями, випускниками та плідною і багатогранною науковою роботою.

«Виставки з краєзнавства»

23.09.2019 


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11