Новини та події


Золоте світло Покрови

14 жовтня українці відзначають чотири великі свята: День святої Покрови Пречистої Богородиці, 79-у річницю створення Української повстанської армії (УПА), День Українського козацтва та День захисника України (від 14 жовтня 2014 року).

Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.

Дивитись «Виставки»

12.10.2021 


Голодомор-геноцид – минуле української нації

12 жовтня, на запрошення професорів Ігоря Лимана та Вікторії Константінової, до БДПУ завітали представники Національного музею Голодомору-геноциду. Презентація видань з розповідями та документами щодо тих часів, не залишили байдужими ні представників міської та вузівської бібліотек, ні здобувачів вищої освіти в Zoom. Дякуємо Музею за діяльність по збереженню історичної пам’яті нації.

Також дякуємо за нові надходження до бібліотечних фондів, які збільшать можливості університетських науковців щодо історичних розвідок.

12.10.2021


У пошуках «великого стилю»: образотворче мистецтво України

10 жовтня – день художника в Україні.

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід’ємна частина національної культури, живий портрет своєї епохи, невичерпне джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського народу.

Дивитись «Виставки»

07.10.2021 


Формування полікультурних компетентностей дітей дошкільного віку

В умовах розмаїття культур в Україні актуальним стає новий аспект  виховання дітей дошкільного віку в сучасних соціокультурних умовах, зокрема, ідеї полікультурної освіти: виховання національної самосвідомості й міжетнічної толерантності, що створює унікальну модель вирішення соціально-економічних проблем на основі культури миру.

Дивитись «Виставки»

06.10.2021


Бердянський державний педагогічний університет для отримання технічної інформації використовує Систему через інтерфейс користувача, доступний в мережі Інтернет на сайті Strikeplagiarism.com.

Алгоритм шукає запозичення в різних джерелах: глобальній мережі Інтернет; ,базах даних, зібраних в рамках міжуніверситетської програми обміну базами даних, також закриті репозиторії українських університетів; БД в яку входять наукові журнали індексовані в SCOPUS, EBSCO, SPRINGER тощо.


«Читаємо в оригіналі : художні твори іноземними мовами»

 «Читати корисно! Книги освічують душу, піднімають і зміцнюють людину, пробуджують в ній кращі прагнення, гострять її розум і пом’якшують серце»

(У. Теккерей).

Дивитись «Виставки»

29.09.2021 


М. Грушевський і М. Драгоманов в політичному і національному розвитку українства

М. Драгоманов (1841–1895) та М. Грушевський (1866–1934) – мислителі, політики, будівничі нової України; вчені світового рівня, творча спадщина яких вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, фундаментальністю. Бібліотека презентує виставку-діалог, виставку-диспут, виставку-синтез.

Дивитись «Виставки»

28.09.2021


Book-форум. Львів. Новинки літератури.

Дивитись «Літературний гід»

23.09.2021


Михайло Остроградський – геній, визнаний за життя (1801–1862)

24 вересня минає 220 років з дня народження Михайла Васильовича Остроградського – видатного українського математика, чиї праці увійшли в золотий фонд науки. Остроградський зробив великий внесок у розвиток математики, створив потужну наукову школу, відлуння гучної слави якої вчувається й сьогодні в тематиці і проблематиці сучасних математичних досліджень.

У 2001 році ЮНЕСКО внесла Михайла Васильовича Остроградського до списку видатних математиків світу.

Дивитись «Виставки»

23.09.2021 


«Сонячні кларнети: танець, музика, театр у літературних проєкціях»

Інформаційний супровід науково-міжнародної конференції «Сонячні кларнети: танець, музика, театр у літературних проєкціях».

Дивитись «Виставки»

23.09.2021


Пам’ять про нашу історію

Нас ніколи не залишать спогади про Другу світову війну, все це пережито нашими дідами. Ці події  повинні зберегтися в нашій пам’яті назавжди.

Дивитись «Бібліографічні огляди та рекомендаційні списки літератури»

15.09.2021


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11