Новини та події


Смисли Майдану

Революція Гідності триває. Замислимось над її змістом

Дивитись «Літературний гід»

20.11.2020


Академічна доброчесність та пошук інформації

13 листопада для студентів факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв була проведена онлайн-конференція «Бібліогід: академічна доброчесність та пошук інформації». 

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

16.11.2020 


Розвиток сучасної української мови (до Дня української писемності та мови)

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася.

Дивитись «Виставки»

05.11.2020


Дмитро Яворницький – «козацький романтик»  (165 років з дня народження)

Історик і фольклорист, письменник і археолог, етнограф і мовознавець, музейний діяч і дослідник літератури – «козацький романтик» – Дмитро Іванович Яворницький (1855–1940 рр.) належав до тих самобутніх талантів, що принесли власну долю на вівтар свого народу.

Наукові праці академіка Яворницького залишаються актуальними і нині. Вони стали наріжними у становленні та розвитку української історіографії запорізького козацтва.

Дивитись «Виставки»

03.11.2020 


Йоффе Абрам Федорович (1880-1960) –  140 років з дня народження

Академік, видатний вчений-фізик Йоффе був учнем Рентгена. В 1921 році організував рентгенівський інститут, який після численних реформувань став Фізико-технічним інститутом. За його ініціативою було створено ще низку науково-дослідних інститутів. Велика роль ученого у справі об’єднання наукових досліджень з підготовки талановитих молодих фахівців. Таке єднання сприяло розвитку фізичних шкіл, які посіли гідне місце у світовій науці.

Дивитись «Виставки»

26.10.2020


Максим Березовський – таємниці симфонії

Максим Созонтович Березовський (1745–1777) – найвидатніший український композитор XVIII ст., творець національного хорового концерту, у творчості якого вперше втілилися ведучі жанри західноєвропейської музики: опера, камерно-інструментальні твори та нові церковні хорові форми.

Дивитись «Виставки»

22.10.2020


Академічна доброчесність – принципова чеснота науковця

Карантин не завадив плідному діалогу студентів – першокурсників факультету ГЕФ і бібліотеці БДПУ. 16 жовтня відбулась онлайн – конференція «Бібліогід: академічна доброчесність та пошук інформації». Провідні фахівці бібліотеки Ірина Філон,  Людмила Золотар, Мирослава Харитонова провели повноцінну екскурсію по її підрозділам, розповіли про «родзинки» фондів та особливості обслуговування.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

16.10.2020


Нобелівська премія з літератури 2020

Лауреатом Нобелівської премії з літератури стала американська поетка Луїз Ґлюк за «безпомилковий поетичний голос, який завдяки суворій красі універсалізує індивідуальне існування»…

Дивитись «Літературний гід»

13.10.2020 


Козацька Покрова

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен є покровителькою українського козацтва. До цього святкового дня бібліотека підготувала виставку, яка надає можливість студентам поглибити свої знання з історії козацького руху та історії української культури та педагогіки, дарує усім патріотам України натхнення та віру в славне майбутнє нашого козацького краю.

Дивитись «Виставки»

12.10.2020


«Світ складний і багатошаровий, як добра книжка»

Літературний гід представляє сучасну українську письменницю Вікторію Амеліну: «Я прожила чужих 13 років. Звучить жахливо, але… Цей досвід створив теперішню мене.»

Дивитись «Літературний гід»

09.10.2020


Якісна економічна освіта – основа динамічного розвитку

Розвиток глобалізаційних процесів ставить перед країнами світу нові виклики, пов’язані насамперед з поступовим переходом до економіки знань та її реалізації в умовах викликів сьогодення. Зміна якісної основи розвитку економіки вимагає переосмислення ролі інтелекту в процесі господарювання.

На переконання вчених економістів, тільки через знання можна створити і розвивати економіку, здатну бути конкурентоспроможною і забезпечувати сучасний рівень життя населення.

Дивитись «Виставки»

09.10.2020 


Психологічна служба в системі освіти

Психологічна служба системи освіти є органічною складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України, що діє з метою виявлення і забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості дитини, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу в навчальних закладах.

Дивитись «Виставки»

08.10.2020


Всеукраїнський день бібліотек!

Привітання від студентів та викладачів Факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти зі Всеукраїнським днем бібліотек!

Дивитись «Фейсбук»


Пам’ятники книгам та читачам

Сьогодні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Кожна бібліотека – острівець духовності, а кожен бібліотекар – хранитель духовних скарбів. Жодна бібліотека не існувала би без книги та читачів, тому саме сьогодні ми присвячуємо нашу добірку пам’ятників книгам.

Дивитись «Віртуальні виставки»

30.09.2020 


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11