Новини та події

347 переглядів

Софія Русова: полум’яна патріотка і видатна просвітителька (до 165 років з дня народження)

Видатний український педагог, теоретик дошкільного виховання дитини, літературознавець, громадянка, подвижниця української національної культури й стійкий борець за самостійну Українську державу, організаторка національного руху українського жіноцтва, державотворець, етнограф, історик, жінка, мати, бабуся – всі ці ролі виконувала упродовж свого життя Софія Федорівна Ліндфорс-Русова, 165 років від дня народження якої відзначає вся прогресивна громадськість 18 лютого 2021 року.

Дивитись «Виставки»

15.02.2021 


Серйозний пересмішник (Олександр Ірванець)

Олександр Ірванець – поет, письменник, драматург, перекладач. Співзасновник літературного угруповання «Бу-Ба-Бу».

«Нестримна дотепність, в’їдлива іронія й дошкульний сарказм, а за ними — несподівано ніжна, пронизана глибоким смутком лірика, — ось такий (принаймні, в моєму сприйнятті) справжній Ірванець» (Василь Ґабор).

Дивитись «Літературний гід»

12.02.2021


Екскурсія-виставка «Книги інтелектуальний інструмент пізнання математики»

9 лютого 2021 року у рамках роботи наукового гуртка «Історико-математичні студії» було організовано екскурсію-виставку для студентів І курсу факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти групи  1ма.

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи» та «Виставки фонду РЦК»

10.02.2021


Суворий аналітик доби

(120 років з дня народження В. Підмогильного)

2-го лютого виповнюється 120 років з дня народження Валер’яна Підмогильного – видатного прозаїка, що збагатив українську літературу урбаністичними модерністськими новелами, повістями і романами. Підмогильний – майстер виразної деталі, вдумливий аналітик, тонкий психолог, який умів висвітлити глибинні порухи душі людини.

Дивитись «Виставки»

29.01.2021


Крути: трагедія та подвиг

29 січня виповнюється 93 річниця бою під Крутами – події, яка набула для українського народу символічного значення. Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних українських студентів та гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою. Цей бій отримав величезне символічне значення — і саме його намагалися розкрити упорядники цієї книги. В ній є історико-аналітичні статті, спогади вцілілих героїв, художні твори про високу трагедію безсмертя. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

  • Крути! Крути! Час розплати близько,
  • вже червоний ворог кари жде.
  • Крути! Крути! Вічне бойовисько
  • за майбутній, за світліший день.
  •  
  • Богдан Ігор Антонич

Дивитись «Виставки» та «Літературний гід»

27.01.2021


Підскарбій БУ-БА-БУ (60 років О. Ірванцю)

24 січня Олександру Васильовичу Ірванцю – українському поету, прозаїку, драматургу і перекладачу виповнилося 60 років. З нагоди ювілею бібліотека БДПУ презентує виставку.

Дивитись «Виставки»

24.01.2021


Кларнети ніжності (130 років від дня народження Павла Тичини)

Виставка «Кларнети ніжності» присв’ячена 130-річчю від дня народження Павла Григоровича Тичини (1891–1967) — українського поета, перекладача, публіциста, громадського та державного діяча доби УНР та УРСР ; новатора поетичної форми.

Дивитись «Виставки»

21.01.2021


Акт Злуки в історичній ретроспективі

У житті кожного народу є події, які не тільки яскраво висвітлюють пройдений історичний шлях, а й визначають його сьогодення і майбутнє.  До Дня Соборності України бібліотека підготувала тематичну виставку «Акт Злуки в історичній ретроспективі».

Більше матеріалів з даної теми на сайті бібліотеки БДПУ в рубриці віртуальні виставки «Одна нероздільна родина» та виставка «Українська соборність: сторінки підручників».

20.01.2021


Історія, сходознавство, література

15 січня виповнюється 150 років від дня народження Агатангела Кримського, українського історика, славіста і сходознавця, письменника та перекладача, одного з фундаторів першої української Академії наук.

«Незвичайна поява серед українців, незвична своєю енергією, пристрасною любов’ю до України і різносторонністю знання й таланту, се Агатангел Кримський. Філолог із фаху, орієнталіст із замилування, він виявив себе високоталановитим поетом, дуже оригінальним повістярем» (І. Франко).

Дивитись «Виставки»

12.01.2021


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11