STEM-освіта або стежина у Всесвіт

246 переглядів

09.09.2020


Міністерство освіти і науки України одним із пріоритетів освіти, своєї діяльності назвало розвиток STEM-освіти що орієнтована на природничі науки, технології та математику. Та ще раніше в Україні з’явилися мережі шкіл, що працюють на основі цього підходу, почали проводити фестивалі для дітей, що популяризують STEM, а видавці звернули увагу на тематичні книжки.

Stem-освіта – це інтегрований підхід до освіти, який передбачає формування уявлень та умінь дітей у галузях наук, технологій, інженерії та математики.

Завдання Stem-освіти:

  • Формування найзатребуваніших компетенцій і навичок;
  • Формування навичок критичного мислення та емоційного інтелекту;
  • Формування навичок ведення переговорів конгітивної гнучкості;
  • Формування наукового сприйняття навколишнього світу.

STEM – це акронім, утворений від слів природничі науки (Science), технологія (Technology), інженерія (Engineering) та математика (Mathematics). STEM-освіта зосереджується передусім саме на цих дисциплінах, але пропонує вивчати їх не окремо одну від одної, а інтегровано, а також максимально практично.

Наприклад, збираючи робота чи розумну теплицю, учні засвоюють відповідні знання з фізики чи біології, проводять математичні розрахунки, отримують навички з проєктування, програмування та автоматизації, які зможуть застосовувати в реальному житті. Крім того, вони розвивають інтегроване мислення і вчаться командної роботи.

Передбачається, що STEM-освіта допомагає опанувати «навички ХХІ століття» та створює фундамент для професій майбутнього.

Продовження віртуальної виставки читайте тут↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».