Новини та події

948 переглядів

День Збройних Сил України

Українська література це і героїчний літопис, і мартиролог жертв , і полум’я, і надії, і творчий імпульс, і велика любов. У важкий час випробувань звертаємось до шедеврів рідного слова за духовною підтримкою, натхнення та прикладом героїчної звитяги.

Дивитись «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків»

06.12.2022 


Григорій Сковорода: осмислення феномену (біографи, дослідники, митці)

До 300-ліття Григорія Сковороди бібліотека презентує виставку присвячену дослідникам його творчої спадщини (український контекст).

Дивитись «Віртуальні виставки», «Дух животворить. Читаємо Г. С. Сковороду»

01.12.2022 


День пам’яті жертв Голодомору

Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього.  Бережемо пам’ять , боронимо майбутнє. Бібліотека презентує літературу про трагедію Голодомору. Це архівні документи, розвідки науковців, художні твори. Переглядаємо виставки.

Дивитись «Виставки»: «Джеймс Мейс – історик Голодомору»,  «Здобути з жахіття сенс: художня література про трагедію Голодомору», «Схилимо голови, схилимо».

26.11.2022


Творчій шлях Анатолія Дімарова (До 100-річчя з Дня народження)

У 2022 році виповнилось 100 років  українському письменнику, лауреату Шевченківської премії А. Дімарову. Бібліотека презентує віртуальну виставку присвячену творчості письменника.

Дивитись «Віртуальні виставки»

24.11.2022


 

21 листопада – День Гідності та Свободи

Гідність та Свобода –  ключові слова, ключові сенси Майдану ключові сенси війни, що триває. Вони осмислюються в текстах: наукових, художніх, публіцистичних.  На сторінках нашого сайту представлені книги, періодичні видання, фотоальбоми.  

Дивись «Виставки»: Революція Гідності і розвиток громадянського суспільства, Літопис Майдану, Україна гідна свободи,  Смієш вийти на площу…

21.11.2022 


Книга, яку дочитуєш о четвертій ранку : як говорити про книги Тамари Горіха Зерня?

Читаємо «Літературний гід», долучаємось до розмови з письменницею. 17 листопада о 18.00 відбудеться онлайн зустріч Join Zoom Meeting з Тамарою Горіха Зерня.

Дивитись «Літературний гід»

17.11.2022


Бібліотека вітає своїх читачів з Днем української писемності та мови і закликає переглянути на нашому сайті велику кількість книжкових виставок та віртуальних виставок , які презентують мовознавчі розвідки, навчальну та методичну літературу, довідники та мовні словники. Все це — світ книжок та періодичних видань про життя та розвиток української мови в Україні та світі.

Виставки: «Розвиток сучасної української мови»«Розцвітай же, слово»«Чути хочу чаруючу мову»,  «Ділова, фахова українська–мова модернізації».

Віртуальні виставки: «Вічна таїна слова»,  «Мова – твого життя основа».

Дивитись «Виставки» та «Віртуальні виставки»

09.11.2022


«Війна, людина, культура»
«… розбомблена церква, бібліотека спалена , світу зламана вісь, але очі любові з усього цього – ви ж бачите? – дивляться далі нас» (Катерина Калитко). 

Дивитись «Війна, людина, культура»

02.11.2022


Розпочалися традиційні бібліотечні екскурсії для першокурсників БДПУ. Ми розповідаємо про історію університетської бібліотеки, відкриваємо доступ до веб ресурсів, знайомимо з різноманіттям матеріалів на сторінках нашого сайту. Матеріал викладається деталізовано з урахуванням спеціалізації здобувачів освіти. В цьому впевнились студенти факультету ФППОМ (спеціальність 053. Психология) та факультету ФДССО (спеціальність 012 Дошкільна освіта).

Долучайтесь! 

30.10.2022


«Ірен Роздобудько. Грані творчості»

21 жовтня відбулась зустріч викладачів та студентів факультету філології та соціальних комунікацій з відомою письменницею Ірен – Роздобудько. Бібліотека презентує віртуальну виставку «Ірен Роздобудько. Грані творчості».

Дивитись «Віртуальні виставки»

24.10.2022

«Зродились ми великої години …». :

до 80 річчя створення Української Повстанської  Армії

«… і воюємо ми не за що, як за людські душі, щодня й що хвилини, і в цій війні в нас є одиноке право – загинути, але немає права програти… », ( О. Забужко  « Музей покинутих секретів»).

Дивитись «Літературний гід»

13.10.2022


«Підвищення інформаційної компетентності: пошукові технології, актуальна експрес- інформація»

Бібліотека провела захід з підвищення інформаційної компетентності здобувачів вищої освіти. Студенти 3-го курсу гуманітарно-економічного факультету спеціальність «Фінанси та страхування» дізнались про доступ до світових освітніх платформ, розглянули можливості та різновиди міжнародних та українських електронних бібліотек…

Дивитись «Інтелектуально-пізнавальні заходи»

06.10.2022


«…Уламки мови схожі на поезію, але це не вона, і це теж не вона. Вона в Харкові волонтерить».

(В. Амеліна)

Дивитись «Війна. Культура. Людина»

04.10.2022 


Іван Андрусяк говорить про війну: з дорослими і дітьми

Дивитись «Літературний гід»

26.09.2022 


«Співи землі: людина і природа в світовій літературі»

До міжнародної наукової конференції «Співи землі: біологія та екологія в літературі та культурі» бібліотека підготувала віртуальну виставку «Співи землі: людина і природа в світовій літературі». (презентуються видання наявні в відкритих електронних бібліотеках) .

Дивитись «Віртуальну виставку»

20.09.2022


Сторінка: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11