Літературний гід проти інфодемії

445 переглядів

23.04.2020


«…щоб здолати щось, слід це зрозуміти» (Д. Даймонд).

 

Даймонд Д. Зброя, мікроби і сталь : витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонт ; пер. з англ. Т. Цимбала. – Київ : КМ–БУКС, 2018. – 512 с.

На основі масштабних міжконтинентальних порівнянь і залучення широкого спектра новітніх досягнень історії, біології, лінгвістики, археології, епідеміології, біогеографії, палеонтології та екології Джаред Даймонд намагається пояснити «найзагальнішу схему історії», давши відповідь на головне питання книги: чому вогнепальна зброя, найзгубніші мікроби та сталь з’явилися у суспільствах одних частин світу, даючи їм переваги у завоюванні народів інших частин світу.

 

 

Як перемагати фейки: дотримуємось інформаційної гігієни

Мороз О. Нація овочів. Як інформація змінює мислення і поведінку українців / Оксана Мороз. – Київ : Yakaboo Publishing, 2020. – 288 с.

Ця книжка – посібник від маніпулятора-практика про те, як протистояти зараженню інформаційними вірусами. Ці віруси інфікують нас щодня. Вони – провідники для тисяч шкідливих тверджень. Вони вбивають свідомість і перетворюють своїх жертв на слухняне стадо. Вони полюють не тільки на нас, а й на наступні покоління. Прочитавши її ви дізнаєтеся, що таке інформаційні віруси, і навчитеся їх розпізнавати; зрозумієте, як захистити себе, дітей і близьких від Індустрії вірусмейкерства; познайомитеся з роботою Індустрії, яка створює інформаційні віруси.

 

«Що більше я вивчала інформаційне поле і кейси його зміни на великих даних, то більше переконувалася, що основною загрозою для себе є самі ж люди. А точніше, їх нерозуміння, що можна, а чого не можна робити з інформацією в нових цифрових реаліях» (О. Мороз).

 

 

 

Кулеба Д. Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот / Дмитро Кулеба. – Київ : Книголав, 2019. – 384 с.

«Телебачення, соцмережі, он-лайн-платформи і спільноти, реклама, блогери, фейки і декілька версій правди на будь-яку тему – все це оточує кожного з нас щохвилини. З усіх боків різні сили воюють за те, щоб вплинути на наше сприйняття реальності та схилити нас на свій бік. Ми й самі постійно, іноді несвідомо, воюємо. Книжка саме про те, як перемагати у цій війні за реальність. Читайте, якщо хочете знайти точку опори у вселенському інформаційному потопі, зрозуміти, як налаштована машина комунікативної війни і не дозволяти іншим маніпулювати вашими емоціями, переконаннями і вибором» (Д. Кулеба).

 

 

Чарівний світ художнього твору: химерна фантастика, стильний психологічний трилер, дуже незвична сімейна сага

 

Дяченко С. Армагед-дом / Сергій Дяченко, Марина Дяченко. – Харків : Фоліо, 2009. – 380 с.

Кінець світу відбувається приблизно тричі, протягом століття. З моря виходять страшні чудовиська, зірка-Полин падає в ріки, обертаючи воду на вогонь, вимирає все живе. В цей час відкриваються загадкові Ворота, за якими можна сховатись, а потім знову відбудовувати звичне життя, якщо, звичайно, встигнеш в них зайти. Світ, такий буденний, такий схожий на наш, давно звик – тому, що звикають до всього. Брешуть депутати, плетуть інтриги грізні спецслужби. захищаються дисертації, народжуються діти. І звичайно ж видаються спецперепустки до воріт. Все як завжди, Армагеддон, що став домом. Виходу наче немає. А втім…

 

 

Мор’є Д. дю. Моя кузина Рейчел / Дафна дю Мор’є. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 480 с.

Похмура історія дивного кохання де Британія та Італія зустрічаються у тяжінні та відштовхуванні, де пристрасть і підозра, страх і ніжність зливаються в потік стрімких подій з дуже неочікуваним фіналом.

Читачу доведеться бути детективом, адже герой явно потребує допомоги. Ми впевнені, що викрили вбивцю. Можливо ми збережемо цю впевненість і дочитавши книгу.

Дафна дю Мор’є — британська письменниця, одна з найвідоміших авторок ХХ століття. Як і її культовий роман «Ребекка», екранізований 11 разів, книжка «Моя кузина Рейчел» стала основою для створення кількох фільмів, а прем’єра нової екранізації відбулася 2017 року.

 

 

Флеґґ Ф. Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» / Фанні Флеґґ. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 320 с.

Якщо прикласти цю книжку до вуха і прислухатись, можна почути сміх, плач, розмови, шум поїзду, тріпотіння листя на вітру, веселий брязкіт ложок та виделок найзатишнішого кафе штату Алабама. Прислухайтесь до звуків , що линуть крізь обкладинку і ви опинитесь серед маленького американського містечка, де переплелись любов і біль, страх і надія, дружба і ненависть. Людське життя – відважне, трепетне, ніжне і веселе, як зелений паросток, що пробивається крізь каміння. Ця історія розказана з такою щирістю, що запам’ятається вам надовго і роман Фанні Флеґґ стане однією з самих улюблених книг, як став він для багатьох у всьому світі.