Сяйво Різдва

353 переглядів

18.12.2023


Різдво є великим святом, встановленим на спогад про народження Ісуса Христа в Вифлеємі. Різдво Христове – одне з найважливіших християнських свят, державне свято в більш ніж 100 країнах світу, серед них Україна, Мексика, Філіппіни, США, Італія, Франція, Іспанія, Польща, Аргентина, Перу, Німеччина, Нігерія, Канада та ін.

Бібліотека БДПУ презентує віртуальну виставку «Сяйво Різдва», яка ознайомить вас з традиціями святкування Різдва в різних країнах і художньою літературою для дорослих і дітей.

Свято, як і кожне соціальне явище, історично обумовлене, його зміст і форми змінюються в залежності від конкретної історичної ситуації, не останню роль у цьому відіграє соціально-економічний фактор, конкретна визначеність суспільства.

Разом з тим свята і обряди належать до тих компонентів культури, що характеризуються відносною незалежністю від формаційних зрушень у розвитку людства. Незважаючи на цю «автономність», вони несуть на собі прикмети певного часу, по-своєму відображають загальні тенденції цивілізаційного прогресу, реагують на запити відповідного часу і середовища.

Перші відомості про святкування християнами Різдва відносяться до IV ст. Традиції святкування різняться у різних країнах, але людей всіх континентів в свято Різдва об’єднує очікування чогось хорошого і доброго. Люди хочуть вірити в чудеса, які, як відомо, збуваються напередодні різдвяних свят!

Атмосферу різдвяного свята нам дарує хороша література. Книги на новорічну і різдвяну тематику, попри багатогранність тем, вирізняються спільним знаменником – вони завжди мають щасливий фінал. Які б нещастя не траплялися з їхніми героями, а проте, ми радіємо за них. Звісно, така життєствердна література завжди матиме шалений попит. Її дуже приємно почитати в родинному колі, після святкової метушні, не поспішаючи, ковтаючи із насолодою кожну сторінку, коли за вікном сиплеться сніг, а на душі з’являється відчуття гармонії та безтурботності.

Дитячі книжки про Різдво мають особливу магію! Вони допомагають дітям зрозуміти значення цього свята та його цінності, такі як доброта, милосердя, любов та співчуття до інших. А ще вони можуть допомогти збагнути традиції Різдва, які є важливими для багатьох із нас, наприклад, прикрашання ялинки, готування святкової вечері, дарування подарунків тощо.

Різдвяні книги для дітей дарують передчуття дива, яке ось-ось станеться. Такі книги повертають дорослих у дитинство, а маленьких читачів захоплюють цікавими історіями або детективними головоломками.

Зміст віртуальної виставки:

  1. Традиції святкування Різдва в різних країнах.
  2. Традиції святкування в Україні.
  3. Про Різдво, святого Миколая й Новорічні традиції (огляд книжок).
  4. Колядки.
  5. Різдвяні та Новорічні історії для дорослих.
  6. Різдвяні та Новорічні історії для дітей.
  7. Електронні ресурси.

Переглянути презентацію ↓


 

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».