Читаємо про Великдень. Традиції святкування в Україні

199 переглядів 

26.04.2024


Великдень – одне з найважливіших у християнстві свят, в яке віруючі згадують чудесне воскресіння Ісуса через три дні після страти. Українці мають багато давніх великодніх традицій, в яких християнські приписи сплелися з давніми язичницькими віруваннями.

Найпоширеніша назва свята Воскресіння в Україні – Великдень. За словами етнографа Наталії Громової, це слово прийшло до нас з язичництва, і раніше пов’язувалося з пробудженням природи, з початком засівання. Слово «Великдень» – великий день – означає прихід весни, сонечка, всього найкращого, відродження природи. Отже, Великдень, у своїй першооснові – це святкування воскресіння землі та природи до нового життя.

Слово «Пасха» походить від назви старозаповітного свята Песах (з івриту – «перехід»), що святкували юдеї в пам’ять про звільнення від єгипетського полону. Тож для ізраїльтян це свято символізує перехід від рабства до свободи. 

Зміст віртуальної виставки:

  1. Великдень. Народні традиції та звичаї.
  2. Магічний світ української писанки.
  3. Про Великдень для дітей.
  4. Електронні ресурси.

Продовження віртуальної виставки читайте тут↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».