Проблематика конституційного права на сторінках фахових періодичних та наукових видань

132 переглядів

26.06.2024


День Конституції України – це не лише свято, а й нагадування про значущість прав і свобод кожного громадянина. Він закликає українців брати активну участь у житті своєї країни, дотримуватися законів, боротися за справедливість і захищати власні конституційні права та свободи. Зважаючи на особливі обставини, які виникають у зв’язку зі збройними конфліктами, обґрунтованим є виокремлення особливостей реалізації та захисту прав людини як під час збройного конфлікту, так і у постконфліктний період, коли можуть бути застосовані, зокрема, спеціальні засоби захисту порушених прав і свобод людини, амністії, відновлювальні компенсаційні механізми, засоби транзитивної юстиції та ін.

Таким чином, в умовах війни мають бути застосовані як міжнародний, так і національний механізми реалізації та захисту прав і свобод людини, які мають певні особливості, що зумовлені підвищеною вразливістю окремих прав і свобод людини, а також виникненням нехарактерних для неконфліктного стану (миру) викликів і ситуацій. Незважаючи на ці фактори, права людини мають бути забезпечені та захищені, адже немає більшої цінності для демократичної, правової держави, ніж людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека, як це визначено в Конституції України – держави, яка мужньо та віддано бореться з рф – державою-агресоркою за мир, демократію та свободу.

Продовження віртуальної виставки читайте тут↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».