«Зродились ми великої години …»

189 переглядів

13.10.2022


/до 80 річчя створення Української Повстанської Армії/

Кіпіані В. «Зродились ми великої години…» / В. Кіпіані . — Харків : Віват, 2022. — 304 с.

Визвольний рух XX століття й зокрема діяльність ОУН і УПА належать до тих малодосліджених явищ минулого, які вартують стати одним із найяскравіших прикладів боротьби за незалежність — не тільки в українській, але й у світовій історії. Це видання становить собою корпус текстів, авторами яких є впливові науковці, журналісти, громадські діячі та дисиденти. Мовою фактів, свідчень, спогадів, побутових подробиць і навіть філософських міркувань вони відповідають на гострі питання, намагаючись відшукати правду про відчайдушних борців за українську державність — про бандерівців, у лапках і без.

 

Яневський Д. Портрет Портрет на тлі епохи. Роман Шухевич, Василь Кук, Василь Галаса, Тарас Бульба-Боровць, Клим Савур, Степан Стебельський / Д. Яневський . — Харків : Фоліо, 2022. — 512 с.

Цей том «Великого наукового проекту» — про історію збройного опору/боротьби/спротиву в 1943—1950-х рр. на територіях сучасних західних областей України та деяких східних воєводств Польщі, які тоді перебували у складі міжвоєнної Польської Республіки, Румунії, СРСР, Чехословаччини, Угорщини, а також нацистської Німеччини.

 

 

 

Забужко О. Музей покинутих секретів / О. Забужко . — Київ : Комора, 2015 — 832 с.

Нагороджений Центральноєвропейською літературною премією «Анґелус» 2013, перекладений англійською, німецькою, польською, чеською, російською мовами, неодноразово відзначуваний як «книжка року» в Україні, Німеччині, Швейцарії, Польщі, «Музей покинутих секретів», «роман нобелівського класу» Newsweek Polska; по праву став візитною карткою нової української літератури. Це – сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда – про владу минулого над майбутнім, про кохання, зраду і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.