Запорізька книжкова толока 2016

25.10.2016


21 – 23 жовтня відбулась Запорізька книжкова толока. Це книжковий ярмарок, літературний фестиваль, свято дитячої творчості та читання «Книголісся» і багато інших мистецьких заходів.

Пропонуємо прочитати (з яскравого різноманіття представлених на толоці книг та авторів):

Степова О. Все будет Украина. Фейсбук времен АТО. / Олена Степова. – К.: Дух І Літера, 2014. – 216с.

«Я не планировала писать книгу. У меня не было цели писать что – то определенное или специально писать о войне. Когда у нас в городе убрали украинские флаги и начался этот армагеддон. Стало очень страшно и захотелось поделиться с кем – то, чтобы стало легче. Нас обстреливали градами из соседнего  Гуково. Мы с кумой пили валерьянку и не знали, выживем или нет. А когда я начала описывать все это, у меня появилось чувство защищенности. Ведь люди со всей Украины писали, что молятся за нас. Я очень много спорила с друзьями из фейсбука, говорила, что не могу публиковать это в книге, потому, что это, что – то человечное, а не литература, но мне сказали, что это очень  нужно всем, как оберег, как напоминание о том, что мы потеряли и что нам удалось сохранить».

stepova-vse-budet-ukraina

Читати уривок книги

ageeva_vrdp

Антологія української літературно-критичної думки першої половини ХХ ст. / упоряд. Віра Агеєва. – К.: Смолоскип, 2016. – 904 с.

Антологія представляє різні тенденції й напрями в українській літературній критиці першої половини ХХ століття. Зібрані в книжці тексти дають змогу простежити кілька цікавих мистецьких сюжетів, важливих поворотів у розвитку літературного процесу.

«Це не вузькофахове видання і не хрестоматія – хай не відлякує академічне формулювання назви. Епохальна книжка, яка має одразу розлетітися приватними зібраннями й публічними бібліотеками. “Антологія…” – це ще й колекція зразків інтелектуальної думки, сарказму, іронії, дотепів. Літературна критика – прекрасна нагода продемонструвати стилістичну вправність та ерудицію, шанс помститися чи завоювати прихильність, ну або просто скористатися майданчиком для висловлення власних поглядів, використовуючи чийсь роман як привід. Боротьба за те, якою має бути українська література, насправді була страшенно захопливою для сторонніх спостерігачів». (О.Щур, головний редактор  видавництва «Основи»)

Семесюк І. Фаршрутка / І. Семесюк. – К.: Люта справа, 2016.  – 192 с.

Аграрно – містичні пригоди мавпоукраїнця Томаса Яковича Сироти приводять його в центр спецоперації з порятунку людства в цілому. Та української держави зокрема. На читача, як і на мавпу, чекають пригоди, а також стихійні лекції з культурної антропології у виконанні Кривавого Пастора, краєзнавця та спеціаліста з індоарійської магії Остапа Вішну. Генератора сенсів Репостислава Вакарчука, а також інших, не менш опуклих персонажів. Дія відбувається в Україні, на тлі руйнації Московії, боротьби СБУ з демоном «российской государственности», та інших історичних обставин. Книжка насичена культурними мемами, їхнім метафізичним аналізом, та культурною препарацією нашого з вами життя.

(Рекомендована читачам 18+)

cover03a-890x1000