«Написане ним звучить, як музика» – Тарас Прохасько

649 переглядів

22.02.2017


ТАРАС ПРОХАСЬКО

Тарас Прохасько – прозаїк. Народився 16 травня 1968 року у місті Івано-Франківськ. Здобув вищу освіту, за фахом біолог, тому його часто називають «рослиною-філософом». Мабуть, щось у цьому є, адже цей письменник як ніхто інший прагне наближеності до природи, єднання з нею. Він бачить світ природи немов з середини, відтак і у творчості з’являється ота неквапність, щиросердність, самозаглибленість і вслухання в інший світ.

Після закінчення Львівського державнвого університету працював в Івано-Франківському інституті карпатського лісівництва, а згодом – у рідному місті учителював, був барменом, сторожем, ведучим на радіо FМ «Вежа». Співпрацював також із львівськими газетами «Експрес» та «Поступ». У 1992 – 1994 рр. був мандрівним співредактором журналу «Четвер». Лауреат видавництва «Смолоскип». Член Асоціації українських письменників. Живе в Івано-Франківську.

За світоглядом, дружніми зв’язками, способом творення текстів Тарас Прохасько належить до Станіславського феномену. Особливо впливовою у цьому угрупуванні була творчість Ю. Андруховича, присутність якого в Івано-Франківську в значній мірі і призвела до виникнення Станіславського феномену – феномену групи письменників (Ю.Іздрик, М. Микицей, Т. Прохасько) та художників у творчості яких найбільше представлені цінності українського постмодерну.

Продовження читайте тут↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути матеріал на весь екран, натісніть на квадрат зі стрілкою в правому кутку.