Світлана Алексієвич – Нобелівський лауреат

204 переглядів

10.12.2015


10.12.2015 р. відбулась чергова зустріч з читачами у Літературній вітальні бібліотеки університету. Темою цієї зустрічі стало знайомство з творчістю лауреата Нобелівської премії письменниці Світлани Алексієвич, яка довго йшла до цієї відзнаки.

Як визначив Нобелівський комітет, це «поліфонічна проза, що є пам’ятником стражданню і героїзму в наш час». ЇЇ твори віддзеркалюють загальну історію країни через історії звичайних людей з наших вулиць, зовсім не героїчних і не публічних осіб.

Знайомство з творчістю письменниці розпочинала Філон Ірина, зав. сектором читальних залів бібліотеки. Ії емоційний виступ про життя та долю авторки продовжила гостя вітальні, доктор філологічних наук, професор О.Д. Харлан та фільм-розповідь самої авторки. Студенти інституту філології і соціальних комунікацій читали уривки з романів письменниці.

2   4   5

 Мабуть таки зачепила за живе проза Світлани Алексієвич нашу молодь, бо відразу після проведення зустрічі дівчата запитували у бібліотеці «У війни не жіноче обличчя», «Останні свідки» а хлопці «Цинкові хлопчики» та «Чорнобильська молитва».

І дуже добре, що є такі книги, після яких ми починаємо задавати собі нескінченні питання: хто ми такі, в чому є сенс нашого життя, в чому ж шукати підтримку? Хроніка продовжується…

8   6   7

 

Захід підготувала зав. секторів читальних залів Філон І.М.

Пропонуємо прочитати …​