Міжнародний день фестивалю науки в БДПУ

99 переглядів 

16.05.2024


 

У рамках «Фестивалю науки БДПУ» 16 травня пройшов Міжнародний день фестивалю науки, в якому прийняла участь бібліотека.

 

Зав. відділом обслуговування бібліотеки Ірина Філон представила виставку літератури про ключові аспекти відкритої науки.  Відкритий доступ до наукових публікацій, даних досліджень, відкрита наукова співпраця і комунікація, відкрита експертна оцінка, відкриті електронні освітні ресурси, програмне забезпечення з відкритим кодом, правові аспекти наукової комунікації  – всі ці питання освітлено в монографіях, посібниках, збірках наукових праць, публікаціях в періодичних виданнях, що складають виставку  «Відкрита наука. Наукові комунікації ХХІ століття».

Провідна бібліотекарка Галина Потапенко розповіла про міжнародні бази даних Scopus, Web of Science та найбільшу у світі платформу наукової літератури Research4Life, до яких має доступ Бердянський державний педагогічний університет. Що дозволяє науковцям і студентам університету користуватися цими потужними ресурсами для своїх наукових потреб. Ці платформи надають доступ до великого обсягу наукових джерел інформації, допомагаючи знаходити, аналізувати та використовувати актуальні наукові дані різних країн.

За останні роки науковці нашого університету, більш активно почали публікувати статті у журналах з високим цитуванням, які включені до відповідних баз даних. На графіках можна помітити зміни в кількості публікацій з початку 2000 по 2023 рік, вся ця інформація була висвітлена в презентації «Наукова спільнота без кордонів: міжнародні бази даних у науці».

Для того щоб ознайомитись з повним переліком публікацій на цих платформах, провідні бібліотекарі упорядкували науково-допоміжний бібліографічний покажчик, мета якого проінформувати наукову спільноту з публікаціями викладачів БДПУ у міжнародних базах даних Scopus та Web of Science, де в загальній кількості налічується 481 наукова стаття. Покажчик можна переглянути на сайті репозитарію.

https://dspace.bdpu.org.ua/items/20d8a087-b026-4369-8a2d-064bbe1a53eb

Вітаю з днем Науки! Нехай кожен день принесе вам нові відкриття та перемогу у вашій науковій роботі. Бажаю вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та нескінченного натхнення для досягнення нових вершин у світі науки!