Фундатори освітніх дисциплін

197 переглядів

21.05.2019


Виставка-огляд навчальних видань ФРЦК

Історія становлення педагогічної науки й підручника, як невід`ємної складової освітнього процесу, нерозривно пов’язана з іменами відомих діячів науки і культури, літераторів і педагогів минулих епох. Освітній і виховний потенціал нинішніх учбово-методичних комплектів вони передбачили і до деякої міри реалізували у підручниках, хрестоматіях, навчальних і методичних посібниках. Сучасники по праву вважають їх провідниками між минулим і сьогоденням.

Кінець ХІХ – поч. ХХ ст. вивів на освітню ниву ентузіастів-практиків. Беручи за основу свої напрацювання, спираючись на прогресивні ідеї й методи викладання, вони створили навчально-методичну конкурентоспроможну літературу. Їхні посібники і підручники набували популярності й з часом витіснили зарубіжних авторів.

У 1899 році при Міністерстві народної освіти створюються спеціальні комісії з різних питань освіти, серед яких і по забезпеченню навчальними матеріалами.Систематизовані дослідження та пропозиції з округів значно пришвидшили роботу над складанням навчальних програм і навіть підручників.

Чимало таких видань зберігається у фондах рідкісної книги.

Одну з ведучих позицій у той час займала математична комісія.

Микола Михайлович Білібін – директор С.-Петербурзького Реального Училища, очолював при Міністерстві математичну комісію по роботі в округах. Один зі засновників школи математичної методики, авторитетний викладач приніс багато корисного в розробку методики викладання, у створення підручників і посібників з математики.

Продовження віртуальної виставки тут ↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».

Неподільна літературно-художня єдність

Поет. Мислитель. Гуманіст. (Фрідріх Шиллер)