Неподільна літературно-художня єдність

126 переглядів

02.04.2020


/Віртуальна виставка з циклу «Знані та знамениті»/

Художнє оформлення кожної книги робить її особливою, предметом високої естетичної значущості.

Багаточисельні фоліанти майстрів книготворення різних країн демонструють розмаїття використаних ними напрямків, жанрів, сюжетно-тематичних композицій образотворчого мистецтва.

Ілюстрація — твір мистецтва, що посилює виразність передачі авторського тексту, дає можливість читачеві адаптуватися, зримо відтворити змальовані у тексті події, візуалізувати літературні образи. Це — графічне зображення у виданні, що пояснює або доповнює текст, а також слугує засобом окраси книги.

У мистецькій спадщині Тараса Шевченка ілюстрацій порівняно небагато, але вони позначені яскравою творчою індивідуальністю, й посідають гідне місце серед найвизначніших досягнень вітчизняної ілюстрації.

Переконливо довів це вже перший реєстр малюнків, портретів та гравюр «Тарас Шевченко як маляр». Його склав Олексій Петрович Новицький— історик мистецтва, пам’яткознавець, музейник, громадський діяч, ініціатор створення музею історії Києва, фундатор Музею українських діячів науки і мистецтва. Дійсний член тогочасного Наукового товариства імені Шевченка у Львові, а також Українського наукового товариства у Києві, саме за дорученням львівського НТШ у 1911 р. розпочинає роботу над монографією про Шевченка-художника, яку було завершено у 1914 році.

Продовження віртуальної виставки читайте тут ↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».

Поет. Мислитель. Гуманіст. (Фрідріх Шиллер)