Шевченківська премія 2025. Лауреати
51 переглядів
18.03.2025

Література
Юрій Іздрик. Книга поезій «Колекція».



https://www.instagram.com/izdryk_y
Тексти автора.
https://osvita.ua/school/literature/tag-izdryk_yurii
Публіцистика і журналістика
Павло Казарін, проєкт «Публіцистика воєнного часу на «Українській правді».
Окрім колонок на УП, є автором збірки есеїв «Дикий Захід Східної Європи». Вона була видана напередодні повномасштабного вторгнення і стала «Книгою року ВВС» у 2022 році. Павло також нагороджений премією імені Георгія Гонгадзе та премією імені Юрія Шевельова. З перших днів повномасштабного вторгнення Павло приєднався до ЗСУ і вже четвертий рік захищає Україну.



Музичне мистецтво
Олександр Шимко – сакральна містерія «Вирій» та Богдана Півненко – концертні програми 2019–2024 років.

Український сучасний композитор Олександр Шимко є одним із яскравих представників свого покоління та одним з не багатьох представників українського постмінімалізму початку XXI століття.
Сакральна містерія «Вирій» Олександра Шимка була вперше оприлюднена 2022 року. Композитор почав створювати цей твір одразу після 2014 року. Містерія складається з 5 розділів та є 70-ти хвилинною ораторією для мішаного хору, автентичних голосів, сопрано та великого симфонічного оркестру. Написана на стародавні молитовні, біблійні та українські народні тексти.


Богдана Півненко – скрипалька, продюсерка, генеральний директор і художній керівник Національного ансамблю солістів «Київська камерата», народна артистка України. Українська скрипалька пропагує сучасну українську музику у світі. У її репертуарі твори українських композиторів Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького, Ігоря Щербакова, Золтана Алмаші, Олександра Левковича.
Театральне мистецтво

Опера «Лис Микита», балет «Тіні забутих предків», модерн-балет «Пізнай себе!», театральна кантата «Псальми війни».

Кіномистецтво
Олесь Санін, Сергій Михальчук, Алла Загайкевич, повнометражний ігровий фільм «Довбуш».
Візуальне мистецтво
Жанна Кадирова, виставка «Траєкторії польотів».

Виставка мандрує географією та часом, планомірно втілюючи спільне історичне минуле, яке наповнює український публічний простір. Проєкт розглядає Україну як країну, що перебуває в процесі самовизначення. Поступаючись місцем різним траєкторіям, які виникають одночасно і часто проходять через акти руйнування чи насильства.

Відеоекскурсія виставкою Жанни Кадирової «Траєкторії польотів»
https://new.pinchukartcentre.org/news/6fazvsde51-personalna-vistavka-zhanni-kadirovo-trak
Декоративно-прикладне мистецтво

Валентина Карпець-Єрмолаєва, Андрій Пікуш, Марія Пікуш, Наталія Рибак, мистецький проєкт «Петриківський розпис: на захисті ідентичності» (серія художніх робіт автентичного петриківського декоративного розпису).
