«Мистецтво в країні війни»

125 переглядів

«Війна. Культура. Людина // Мистецькі рефлексіі» ⇒

29.03.2023


Створено документальний серіал «Мистецтво в країні війни», присвячений українським митцям, які живуть і творять в Україні під час війни.

Серіал створили DocNoteFilms у співпраці з BABYLON’13.

Цикл документальних фільмів складається з 25 епізодів. Кожен з них буде розповідати про одного з українських митців – художників, скульпторів, композиторів, письменників тощо, які не виїхали за кордон та продовжують свій творчий шлях в Україні. Багато хто з них отримав статус внутрішньо переміщеної особи, волонтера, захисника країни, постраждалого від обстрілів. Головне завдання проєкту – дослідити, як змінюється місце та значення митця та його творчості в країні, яка воює.

Мистецтво в країні війни. Творити, щоб перемагати

Мистецтво в країні війни: Олеся Джураєва

Мистецтво в країні війни: Матвій Вайсберг

Мистецтво в країні війни: Любко Дереш

Мистецтво в країні війни: Світлана Поваляєва

Мистецтво в країні війни: Літографська майстерня «30»

Мистецтво в країні війни: Художнє скло. Михайло Бокотей та студенти

 

Мистецтво в країні війни: Тіберій Сільваші

 

У межах проєкту «Поглиблення внутрішнього культурного діалогу в Україні» Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz створює онлайн-антологію «Воєнний стан».

До антології ввійшло 100 есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок на теми, актуальні для теперішнього контексту.

 

 

Просвітлені історії темного часу. Національний будинок музики

Документальний мініфільм «Просвітлені історії темного часу» – це збірка спогадів і рефлексій музикантів Національного будинку музики про події, що сталися після 24-го лютого 2022 року, події, що назавжди змінили їхнє життя, як і життя мільйонів українців.

 

 

Інший Київ (Іnkyіv) – часопис про київське культурне життя Про те, що ми читаємо, дивимося й слухаємо.

Музичний тиждень

Бах-birthday, Лисенко-party, «Протистояння» Громова, прем’єра Смочинського, «Ave Vita» і джазовий Дісней

 АртТиждень

Космос Животкова, вишивка Рапай, героїчний пейзаж, Хмельницький на тигрі та семантична еквілібристика

Художнє небо

Галерея «Триптих Арт» проводить благодійну виставку-аукціон робіт українських художників «Освячені вогнем»

«Наживо» / Іван Скорина, Ксенія Щербакова, Віктор Константінов, Ксенія Янус, Максим Іванов.

Представляємо роботи лабораторії мистецьких досліджень про досвіди війни «Земля повернення, земля турботи».

В основі колективного звукового проєкту «Наживо» — записи стрімів, зроблені протягом одного дня у різних куточках України: Дніпрі, Ужгороді, Одесі, Львові та Києві.

Пʼятеро митців та мисткинь фіксували звукові ландшафти українських міст під час повномасштабного вторгнення.

Разом із Ксенія Янус (Донецьк, 1997) ми почули службу у стародавній церкві біля Ужгорода, куди мисткиня родом з Донецька евакуювалася після 24 лютого 2022 року. Іван Скорина (Київ, 1995) відтворив свій восьмигодинний досвід копання траншеї у Києві, як на початку повномасштабного вторгнення. Віктор Константінов (Polje) (Одеса, 1997) провів екскурсію спорожнілою без туристів Одесою за маршрутом своїх особистих локацій-маркерів української ідентичності в мультикультурному місті. Із Ксенія Щербакова (Київ, 1999) ми здійснили нічну подорож потягом, символічно долаючи дистанцію між нами й близькими, з якими ми не можемо бути поряд. Максим Іванов (Кривий Ріг, 2001) транслював, як стихає Дніпро після початку комендантської години.

Стрімінг-дню передував звуковий воркшоп, проведений спільно з кураторами мистецького кооперативу Soundtent та платформи Acoustic Commons (Велика Британія) протягом тижня у вересні. За допомогою власноруч зібраних стрімбоксів учасники транслювали проєкти наживо на онлайн-мапу. Колективне слухання стрімів закарбувало особисті історії на тлі звукових ландшафтів країни у війні. Збережені, ці записи слугують архівом оповідей, місць та нашої взаємодії.

Дізнатися більше про проєкт та послухати кожнен стрім можна на сайті: https://www.landtoreturn.com.ua/ua/live

Читайте також:

Спецпроєкт про українських письменників та журналістів