Зрозуміти іншого: інклюзивна література як спосіб комунікації
186 переглядів
25.09.2024
Інклюзія (від Inclusion (англ.) – включення) – визначається як процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціальному житті. Тобто, іншими словами, за своєю сутністю інклюзія – це побудова комфортного сучасного суспільства з рівними можливостями для усіх громадян, незалежно від їхніх фізичних, психологічних та інших особливостей.
Питання рівності, особистого різноманіття та доступності – одне із найважливіших у реаліях ХХІ століття. Суспільство поступово відходить від традиційного уявлення, що інклюзія – питання виключно про інвалідність. Інклюзія – це, насамперед, процес сприйняття найменш захищених верств населення або тих, хто піддається дискримінаційним проявам. Пришвидшити ці процеси та полегшити їх допомагає інклюзивна література.
Інклюзивна література (inclusiveliterature) – це література, орієнтована на формування позитивного сприйняття інвалідності та особистої різноманітності.
Зміст віртуальної виставки:
- Інклюзія. Інклюзивна література.
- Чесно про інвалідність, життя та смерть. Художня література про осіб з інвалідністю.
- Мотив хвороби, травми і образ хворого в художній літературі.
- Втеча за кордони: література про мігрантів // Література ціною дому.
- «Інший, не такий, як я…».
- Інклюзія і війна. Український вимір.
- Літературознавчі дослідження. Навчальні посібники.
Продовження віртуальної виставки читайте тут↓
Примітка:
Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки» та оберіть «повноекранний режим».