Запорізька книжкова толока 2016
25.10.2016
21 – 23 жовтня відбулась Запорізька книжкова толока. Це книжковий ярмарок, літературний фестиваль, свято дитячої творчості та читання «Книголісся» і багато інших мистецьких заходів.
Пропонуємо прочитати (з яскравого різноманіття представлених на толоці книг та авторів):
Антологія української літературно-критичної думки першої половини ХХ ст. / упоряд. Віра Агеєва. – К.: Смолоскип, 2016. – 904 с.
Антологія представляє різні тенденції й напрями в українській літературній критиці першої половини ХХ століття. Зібрані в книжці тексти дають змогу простежити кілька цікавих мистецьких сюжетів, важливих поворотів у розвитку літературного процесу.
«Це не вузькофахове видання і не хрестоматія – хай не відлякує академічне формулювання назви. Епохальна книжка, яка має одразу розлетітися приватними зібраннями й публічними бібліотеками. “Антологія…” – це ще й колекція зразків інтелектуальної думки, сарказму, іронії, дотепів. Літературна критика – прекрасна нагода продемонструвати стилістичну вправність та ерудицію, шанс помститися чи завоювати прихильність, ну або просто скористатися майданчиком для висловлення власних поглядів, використовуючи чийсь роман як привід. Боротьба за те, якою має бути українська література, насправді була страшенно захопливою для сторонніх спостерігачів». (О.Щур, головний редактор видавництва «Основи»).
Семесюк І. Фаршрутка / І. Семесюк. – К.: Люта справа, 2016. – 192 с.
Аграрно – містичні пригоди мавпоукраїнця Томаса Яковича Сироти приводять його в центр спецоперації з порятунку людства в цілому. Та української держави зокрема. На читача, як і на мавпу, чекають пригоди, а також стихійні лекції з культурної антропології у виконанні Кривавого Пастора, краєзнавця та спеціаліста з індоарійської магії Остапа Вішну. Генератора сенсів Репостислава Вакарчука, а також інших, не менш опуклих персонажів. Дія відбувається в Україні, на тлі руйнації Московії, боротьби СБУ з демоном «российской государственности», та інших історичних обставин. Книжка насичена культурними мемами, їхнім метафізичним аналізом, та культурною препарацією нашого з вами життя.
(Рекомендована читачам 18+)