«Професор рекомендує»

556 переглядів

19.09.2022


На початку навчального року бібліотека запитує викладачів університету: які книги вони рекомендують здобувачам вищої освіти до читання ? Мова йде про вільний вибір читання, саме зараз, під час війни, коли, здається, можна читати тільки новини. Пропонуємо наступні рекомендації.

С. Філоненко, професор, доктор філологічних наук.

Роздобудько І. Неймовірна. Ода до радості / Ірен Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2022. – 368 с.

«Її сучасники називали Олену Телігу людиною з майбутнього. І коли я дізналась про неї майже все, що могла – зрозуміла, що це людина, яка писала саме про нас і про наш час. І дуже мені захотілося, щоб люди по-іншому подивилися на людей – Олену Телігу та її сучасників, – які починали встановлювати незалежність України. У них це не вийшло, – але в нас вийде.

Ця молода, яскрава, радісна жінка йшла до тих днів, які зараз ми переживаємо. Вона мріяла воювати разом зі своїми побратимами. І меседж цієї книжки – Олена має воювати разом зі своїми нинішніми побратимами. Моя найбільша мрія – щоб її прочитали якомога більше хлопців і дівчат, які зараз на фронті. Щоб Олена Теліга була зараз поруч» (І.Роздобудько).

 

Остін Д. Доводи розсудку / Джейн Остін ; пер. з англ. Т. Шевченко. – Харків : Фоліо, 2013. – 320 с.

Ще зовсім юною Енн Елліот, героїня роману «Доводи розсудку», зустріла свою любов, але змушена була відмовитися від коханого заради інтересів сім’ї. Довгі роки розлуки, що минули до їхньої нової зустрічі, довели: час не власний над істинними почуттями, і хоча крок до щастя зробити непросто, герої впевнені — лише доводи власного розсудку повинні керувати нашими вчинками, стримувати пристрасті та застерігати від зради, у тому числі від зради у коханні.

 

 

Carre J. The Mission Song / J. Carre. – London : Penguin, 2018. – 368 p.

Bruno Salvador has worked on clandestine missions before. A highly skilled interpreter, he is no stranger to the Official Secrets Act. But this is the first time he has been asked to change his identity – and, worse still, his clothes – in service of his country.

Whisked to a remote island to interpret a top-secret conference between no-name financiers and Congolese warlords, Salvo’s excitement is only heightened by memories of the night before he left London, and his life-changing encounter with a beautiful nurse named Hannah.

 

 

 


 Лиман І. І., професор, доктор історичних наук.

Дід Свирид. Історія України : книга 1 / Дід Свирид ; ілюстратор О. Бондаренко. – Київ : Видавець Сілаєва, 2016. – 272 с.

Дід Свирид. Історія України : книга 2 / Дід Свирид ; ілюстратор О. Бондаренко. –  Київ : Видавець  Сілаєва, 2017.  – 384 с.

Дід Свирид. Історія України : книга 3 / Дід Свирид ; ілюстратор О. Бондаренко. – Київ : Видавець Сілаєва, 2020. – 390 с.

«Історія України від діда Свирида» українського блогера, відомого в соціальній мережі Фейсбук під ім’ям Свирид Опанасович, написана у дотепній і легкій манері, однак, з увагою до історичних деталей та з глибоким аналізом причинно-наслідкових зв’язків. Тому може використовуватися як достовірний варіант історичного матеріалу не тільки для всіх, хто цікавиться історією, а й для учнів і студентів.

Особливістю авторського жанру є оживлення історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій.


 В. Константінова, професор, доктор історичних наук.

Плохій С. Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності / Сергій Плохій ; пер. з англ. Р. Клочко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. –  496 с.

Брама Європи» має наскрізний сюжет – історію території, на якій в останнє тисячоліття сформувалася українська нація, а відтак і українська держава. І має наскрізну інтригу – взаємодію двох погранич, землеробсько-кочівницького та, згодом, католицько-православного, що по-різному визначали процес формування тієї нації, її «особливу прикордонну ідентичність та етос», – аж до сьогоднішньої трагічної конфронтації «європейського» та «євразійського» проектів у геополітичних та цивілізаційних категоріях (М. Рябчук).

 

 


О. Харлан, професор, доктор філологічних наук.

Агеєва В. За лаштунками імперії / Віра Агеєва . – Киів : Віхола, 2021. – 360 с.

Найактуальніша книжка за останні вісім років – так цілком справедливо можна сказати про видання літературознавиці  Віри Агеєвоі. Пишучи про те, як упродовж кількох століть Російська імперія прагнула маргіналізувати українську культуру, авторка розповідає , як і хто з письменників намагався висміяти та заперечити її. Книжка ідеально пояснює передумови тотальної війни Росії проти України (В. Молодій, журналіст).

 

 

 

 

Вайтхед К. Нікелеві хлопці / К. Вайтхед ; пер. з англ. О. Любенко. –  Київ : Книголав, 2022. – 216 с.

Роман отримав Пулітцерівську премію у 2020 році, став бестселером The New York Times та очолив більшість книжкових рейтингів в Америці. В основі сюжету – реальна історія про виправну школу під назвою Академія Нікеля, яка діяла понад 100 років у Флориді. Її закрили у 2011 році після викриття тортур та насильства над вихованцями.  «Захоплюючий та блискучий роман, в основі якого реальна історія про виправну школу для хлопців у Флориді. Вайтхед – один з найбільш сміливих та обдарованих авторів нашого часу і я ніколи не пропущу жодну його книжку», – Елізабет Ґілберт, письменниця.

«Обов’язково читати», – Барак Обама, екс-президент США.