Книжковий Асренал 2023

1 077 переглядів

19.06.2023


Фестиваль Книжковий Асренал  2023 триватиме з вечора 22 червня до 25 червня.

Фокус-тема цьогорічного Книжкового Арсеналу – «Коли все має значення». Обговорюватимуться наші цінності й досвід, те, що зараз відбувається з нами, з суспільством, з країною та світом.

Читання, дискусії, кінопокази: ХI Книжковий Арсенал оголосив програму

Офіційне відкриття ХI Книжкового Арсеналу відбудеться 22 червня о 17:00. Продовжить програму в цей день дискусія «Демократія і війна» в межах фокус-теми «Коли все має значення». Загалом цього дня заплановано 10 подій: дискусії, поетичні читання, кінопокази, дитяча програма й музичні події.

Літературна програма «Перенести досвід у пам’ять», кураторкою якої є Ірина Славінська, стане наймасштабнішою на цьогорічному Книжковому Арсеналі. Вона представить щоденники, документальні нотатки і художні твори, професійних письменників і тих, хто почав писати після лютого 2014 та 2022 років.

Програма для/про дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках» запропонує дружній простір для спілкування, читання та обговорення дитячих книг та історій, які пишуться і видаються в часи війни. Кураторка програми – Юлія Козловець.

Спеціальна програма Українського ПЕН «Пам’ять говорить» представить п’ять подій, на яких йтиметься про пам’ять, яка спонукає нас до відповідальності − перед загиблими і перед культурою. У рамках цієї програми в перший день фестивалю відбудеться презентація воєнного щоденника вбитого росіянами Володимира Вакуленка.

Повну програму Книжкового Арсеналу 2023 можна знайти за посиланням https://book.artarsenal.in.ua/podiyi

 1300 нових книжок – попри складні умови ХІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувається з приголомшливою вітриною новинок

 

Сухорукова. Н. #Маріуполь #Надія

Сухорукова. Н. #Маріуполь #Надія / Надія Сухорукова ; пер. С. Андрющенко. – Київ : Лабораторія, 2023. – 224 с.

Здавалося, що це неможливо. Проте місяцями весь світ у прямому ефірі спостерігав, як російська армія знищує Маріуполь. Холод, голод, страх, зруйновані будинки і близькість смерті — усе це стало реальністю мешканців міста після початку блокади. Серед тих, кому довелося пережити цей жах, була і авторка цієї книжки Надія Сухорукова. Не впасти у відчай Надії вдалося лише завдяки власному щоденнику. День за днем вона фіксувала події у місті, яке повільно перетворювалося на попіл та руїни. Відверто і до болю емоційно, вона показує Маріуполь очима його мешканки. Але насамперед — демонструє силу надії, яку неможливо знищити навіть найпотужнішими бомбами. Ілюстрації у книжці створені іншим мешканцем Маріуполя — художником-графіком Даніілом Немировським. Це його власна візуальна рефлексія пережитого в Маріуполі.

 

Рафєєнко В. Мобільні хвилі буття : п’єса

 

Рафєєнко В. Мобільні хвилі буття : п’єса / Володимир Рафєєнко. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2023. – 88 с.

«Мобільні хвилі буття, або Verbum caro factum est» — драматургічний дебют українського письменника Володимира Рафєєнка. Автор був змушений жити в окупації упродовж місяця весною 2022-го на дачному хуторі поміж Бучею і Бородянкою. Ця п’єса — його спроба осмислити за допомогою літератури власний травматичний досвід російсько-української війни.

Герої п’єси — кільканадцять випадкових людей, що у перші дні окупації опинилися поруч у кооперативному поселенні «Ближні сади». Їх об’єднує спільна потреба — впіймати телефоном на віддаленій лісовій галявині блукаючий мобільний сигнал. Але буття у час війни втрачає звичні кордони — і на зв’язок із живими людьми виходять покійні родичі, герої Шекспіра та Едгара По, а над головами хуторян — розчахнувся всіяний колючими зірками український космос.

 

Книга Love 2.0. Любов і війна : збірка поезій

Книга Love 2.0. Любов і війна : збірка поезій / упоряд. Н. Коверська ; ілюстрації С. Морозюк. — Київ : Книголав, 2023. — 224 с.

У книжці зібрано 89 творів. Серед них — поезії сучасних авторів, написані під досвідом нинішньої російсько-української війни, та вірші класиків, які, створені українськими митцями ще в попередні століття, зараз набувають нових сенсів і прочитань. Частина авторів збірки служить у ЗСУ, деякі з них перебувають на фронті — і продовжують писати, фіксуючи те, якою є любов у воєнний час. Збірка «Книга Love 2.0. Любов і війна» створена зокрема у знак подяки ЗСУ та всім, хто працює на перемогу, а також у пам’ять про тих, хто віддав своє життя на захист України.

 

Тримбач С. Богдан Ступка. Метаморфози

Тримбач С. Богдан Ступка. Метаморфози/ Сергій Тримбач. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2022. – 336 с. : іл. – (Серія «Постаті культури»).

У цій книзі висвітлюється життя та творчість Богдана Ступки, великого українського актора театру та кіно. Читачі зможуть дізнатися про його стосунки з родиною, з друзями та про мистецтво акторства. Тут представлені біографічні нариси, фрагменти інтерв’ю та статті, присвячені цій непересічній особистості.

Гокінг С. Теорія всього / Стівен Гокінґ

Гокінг С. Теорія всього / Стівен Гокінґ. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2023. – 160 с.

Все — це те, що нас оточує. Те, частиною чого ми є. Час та простір, небесні світила й галактичні провалля. Це – все. Та як воно з’явилося? Як все почалося? І чим все закінчиться? Неперевершений Стівен Гокінґ досліджує глибокі питання та знаходить іще глибші відповіді. Пошук первісних чорних дір та модель гарячого Великого вибуху, квантова гравітація і стріли часу, граничні умови Всесвіту й моделі Фрідмана. Книга розкриває уявлення про Всесвіт від постулату про те, що Земля має форму кулі, до теорії про розширення Всесвіту, заснованої на найсучасніших дослідженнях. Сім лекцій, що охоплюють широкий діапазон тем, — це справжній тріумф людського розуму. Гокінґ наблизився до таємниці самої суті творіння. І зміг зазирнути ще далі — до чорного позавимірного серця Всесвіту…

Еліот Т. С. Повне зібрання поетичних творів : коментоване видання

Еліот Т. С. Повне зібрання поетичних творів : коментоване видання : у 2 т. / Т. С. Еліот ; пер. з англ. та фр. ; ред.-упоряд. К. Рікс і Дж. МакК’ю ; ред.-упоряд. українського корпусу Б. Щавурський. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021–2022. — 2 т.

В одному із своїх хрестоматійних віршів Збіґнєв Герберт щиро жалкує, що небагато залишиться з поезії XX ст. «…напевне Еліот Рільке / кілька інших достойних шаманів які відали таємницю / заклинання слів форми непідвладної дії часу…». Своєрідним підтвердженням цих слів є вихід друком 2-томного «фаберівського» коментованого видання поезії Т. С. Еліота (The Poems of T. S. Eliot. Volume I-II. – Faber & Faber, 2015), над перекладом якого українською мовою працювали Ольга Смольницька, Олександр Мокровольський, Олександр Федієнко і Дар’я Беззадіна. Українське видання коментованого Еліота присвячене світлій пам’яті Соломії Павличко, котра ще у далекому 1990-му невеличкою книжкою «Вибране» Т. С. Еліота, по суті, започаткувала сучасне вітчизняне еліотознавство.

Нейпір С. Дивовижний світ Хаяо Міядзакі. Життя у мистецтві

Нейпір С. Дивовижний світ Хаяо Міядзакі. Життя у мистецтві / С’юзан Нейпір ; пер. з англ. М. Оліярник. – Київ : Bookchef, 2023. – 320 с.

«Дивовижний світ Хаяо Міядзакі» — книга про життя неперевершеного майстра, який подарував світові незвичне бачення японських мультфільмів. Видання описує не лише життя маестро, а й занурює читача в його творчість, розкриваючи дедалі глибші сенси в кожному з його творінь, і шукає відповідь на те, як він створює цей дивовижний, сповнений чуттєвості світ, що зачаровує кожного глядача. У книзі йдеться і про становлення аніматора, формування його життєвих і громадянських принципів, які він переніс і до фільмотворення. Автор досліджує та розкриває ідею кожного з його знаменитих аніме, розповідаючи про життєві події, які вплинули на створення того чи того сюжету, подорожує світом дитинства, який так майстерно створює двічі оскароносний геніальний Міядзакі і в якому впізнає себе навіть дорослий глядач.

Вільямс Т. Трон із драконових кісток

Вільямс Т. Трон із драконових кісток / Тед Вільямс ; пер. з англ. Д. Беззадіна. – Львів : Апріорі, 2022. — 736 с.

Культова трилогія одного з найпопулярніших у світі авторів – американського письменника Теда Вільямса «Пам’ять, Скорбота і Шип» стала еталоном жанру епічного фентезі нашого часу. Саме цей бестселер надихнув Дж. Р. Мартіна написати своє семикнижжя «Пісня льоду й полум’я». Трилогію «Пам’ять, Скорбота і Шип» складають книги:

  • Трон із драконових кісток;
  • Скеля прощання;
  • Вежа Зеленого Янгола.

До уваги читача перша книга славнозвісної трилогії, уперше перекладена українською мовою.