Говоримо про Свободу

953 переглядів

25.09.2018


Основна тема цього року – «Ринок Свободи». Говорилось про поняття свободи для країни та кожної особистості зокрема.

25 Book Forum – це:

♦ Національний книжковий ярмарок

♦ Міжнародний літературний фестиваль

♦ Церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму»

♦ Всеукраїнський бібліотечний форум

♦ Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання»

Учасники: близько 250 видавництв і книготорговельних організацій, понад 1500 авторів, інтелектуалів, художників та культурних діячів з України та інших країн світу.

Спеціальні гості:

  • Марсі Шор (США),
  • Енн Епплбом (США),
  • Фредерік Бегбеде (Франція),
  • Генрі Марш (Велика Британія),
  • Кейт Фокс (Велика Британія),
  • Яцек Дукай (Польща),
  • Пітер Воттс (Канада),
  • Януш Леон Вишневський (Польща),
  • Мухарем Баздуль (Боснія),
  • Оксана Забужко (Україна),
  • Сергій Жадан (Україна).

 

Цікаві заходи:

Зустріч із Фредеріком Беґбеде і презентація його роману «Нескінченне життя»

 

 

  • «Усі вогні вогонь».
  • Вечір пам’яті Юрка Покальчука

У вересні минуло десять років від смерті знакового для сучасної української літератури письменника Юрія Покальчука. За життя він гуртував навколо себе цілі мистецькі середовища і був двигуном літпроцесу. Згадати «Покаля» зібрались друзі та знайомі, серед яких Сергій Борщевський, Олег Покальчук, та Лесь Подерв’янський.

 

Дискусія «Джейн Остін, Колін Ферт і зомбі : роман класики з масовою культурою»

Учасники:

Софія Філоненко (директор науково-дослідного інституту слов’янознавства та компаративістики БДПУ), д.філ.н., проф.);

– Популярна письменниця Наталя Гурницька;

– Український філософ і письменник Тарас Лютий.

 

Ніч поезії і музики non-stop на сцені FestRepublic.

Серед учасників польський експериментальний гурт Karbido, який вже більше 10 років співпрацює із Юрієм Андруховичем; харківський мистецький проект «ARТЕРІЯ» за участі поета Дмитра Лазуткіна; тернопільські аванґадисти ZSUF; гурт учасника «ДахаБраха» Марка Галаневича під назвою OY Sound System, а ще львівський хіп-хоп проект BRAT.

І ще багато – багато іншого.

ПРОПОНУЄМО ПРОЧИТАТИ :

Бегбедер Ф. Життя без краю / Фредерік Бегбедер. – К. : «KM Publishing», 2018

Новий роман французького письменника Федеріка Беґбедера є міркуваннями над тим, чи зможе колись людина жити 500 років. Сам письменник називає нову книгу «науковою нефантастикою». Герой вирішив знайти «еліксир безсмертя». Для цього він шукав лікарів по всьому світу, погоджувався на роль піддослідного, проходив обстеження організму та очищував кров за допомогою лазера. Що з цього вийшло?

———————————————————— 

Holodomor Research and Education Centre Епллбом Е. Червоний голод. Війна Сталіна проти України / Енн Епллбом . – К. :  Holodomor Research and Education , 2018.

Американо-британська письменниця та історикиня стверджує: Сталін навмисне спричинив Голодомор, щоб викорінити саму ідею суверенної України. Таких висновків історик дійшла, отримавши доступ до українських архівів та опрацювавши чимало спогадів очевидців. На думку Еплбаум, військові дії, які відбуваються на сході України, спричинені наслідками Голодомору та подальшої русифікації. Дослідження лауреатки Пулітцерівської премії та колумністки Washington Post уже спричинило широкий резонанс в англомовному науковому середовищі.

————————————————————  

Руденко Ю. У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту / Ю. Руденко, А. Воронова , С. Глотов та ін. – Харків : Фоліо, 2018. – 544 с.

Книга є однією з перших спроб зібрати та проаналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців. У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень — початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима – весна 2013—2014 років). Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій — військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, — а також фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища.

————————————————————  

Афанасьев Г Подняться после падения / Геннадий Афанасьев . – Харьков : Фолио, 2018. – 348с.  

Піднятися після падіння» – книгу з такою назвою написав звільнений в’язень Кремля Геннадій Афанасьєв. У 2014 році кримця заарештували співробітники ФСБ у повністю сфальсифікованій справі «терористів групи Сенцова» – разом з Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком. 

У червні 2016 року Афанасьєва виміняли разом з іншим бранцем Юрієм Солошенком. Геннадій Афанасьєв писав свою книгу понад рік. За його словами, йому було важко згадувати про часи ув’язнення і власне падіння – злам, який він пережив, коли давав під тортурами неправдиві свідчення проти Сенцова, а потім набрався мужності взяти свої слова назад.

———————————————————— 

Жадан С.   Антена / Сергій Жадан. – Чернівці : Meridian Czernowitz,2018. – 304 с.

Нова поетична збірка віршів Сергія Жадана про війну. До збірки увійшло 80 нових віршів, написаних автором упродовж останніх двох років. «Невідомо, на чому тримається чутливість «Антени», але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, у якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. 

Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, у якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії – ранковими новинами», – йдеться в описі книги. 

———————————————————— 

Вишневський Я. Л. Усі мої жінки / Януш Леон Вишневський. – К. : Рідна мова, 2018. – 512 с.

Книга відомого польського письменника Януша-Леона Вишневського «Усі мої жінки» розповість про відомого польського математика, нарцисичного професора, що поставив роботу на перше місце й постійно легковажив почуттями людей, які його любили. Та про це можна дізнатися тільки після розкручування своєрідної спіралі — стисненої пам’яті, що поступово повертається до нього в лікарні.

 

————————————————————  

Сігман М. Таємне життя розуму: як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо / Маріано Сігман ; пер. Костюк Юлія. – Харків : Віват, 2018. – 288 с.

Маріано Сіґман — фізик за освітою, міжнародний експерт із когнітивних нейродосліджень у сфері навчання й ухвалення рішень. Його книга – сенсаційна подорож у глибини людського інтелекту від світового лідера нейронауки! Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо. По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.

————————————————————