Живопис

163 переглядів

«Війна. Культура. Людина // Мистецькі рефлексіі»

23.08.2023


Образ майбутнього

Найбільший український артпроєкт «Космогонія», який створюють в Луцьку, презентували у Вашингтоні

Живописне полотно площею 2000 квадратних метрів (висота – 10 м, а ширина – 200 м) на космогонічну тематику – це частина українського артпроєкту, ідея якого належить фундатору Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, куратору проєкту Віктору Корсаку. Цей проєкт пропонує унікальне українське бачення історії створення та розвитку планети, а також прогнозування майбутнього людства.

«Космогонія» породжує діалог, ставить актуальні питання та є найбільшим мистецьким проєктом України у часи державності.

 

Майже 500 мистецьких робіт, що їх створили після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 100 українських авторів, нині можна побачити на всіх п’яти поверхах Українського дому.

Метою проєкту, за даними відомства, є рефлексація досвіду, здобутого українцями під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації, та формування картини спільного майбутнього.


27.12.2022

Різдво посеред війни: мистецькі рефлексії

Іриней Юрчук .Різдво
Владислав Христенко. З Різдвом Христовим. Офорт. 2022.

02.11.2022

Ця війна калічить нас, але ми залишаємося живими та могутніми.

04.10.2022


Живопис

22 вересня 2022 року в Києві, в Галереї протестного мистецтва, о 17.00 відбулось відкриття виставки «Потенційно (не)прийнятний контент» художника Стаса Жалобнюка, на якій представлено серію робіт, створених під час російсько-української війни.

Роботи, виконані переважно у мішаній техниці (колаж), подекуди шокують. Стас Жалобнюк запевняє, що документує, розкриває справжнє обличчя окупантів та прагне таким чином руйнувати репутацію російської культури там, де ще досі існують міфи про її велич.

Ця воєнна серія – документування не так подій, як своєї реакції на трагедію, яку ми всі переживаємо: звірства в Бучі, заміновані береги рідної митцю Одеси, щоразу свіжі новини про злочини окупантів та життя в постійному напруженні, однією з причин якого є нескінченні повітряні тривоги.

Назва «Потенційно (не)прийнятний контент» – це, за словами автора, не про його виставку, а про ту реальність, яку він фіксує та в якій нині живуть мільйони українців, – ми не можемо заретушувати дійсність, перестати бачити жахи війни…

Виставка функціонує з 22 вересня по 6 жовтня 2022 року.

З 27 вересня по 7 жовтня 2022 року, в рамках ініціативи Українська Весна в Парижі, відбудеться блок подій «Ми з Харкова».

Зокрема, 29 вересня о 18.30 в приміщенні Асоціації сприяння розвитку національного виробництва відбудеться відкриття виставки «Під землею і на землі» харківської мистецької студії Aza Nizi Maza. Кожна робота – це колективне художнє висловлювання, своєрідний пазл із речей, які хотілося малювати дітям, замкненим в задушливому просторі метро. Серед деталей – котики, яких постійно рятують українські бійці, обстрілювані будинки, янголи, дитячі іграшки та – розквітлі дерева і квіти.

 


18.08.2022

Грася Олійко ( художниця, ілюстраторка)

 


26.07.20222

Інший Киів 12 липня 2022р.