Вишиванка як унікальний код нації

554 переглядів

17.05.2023


Кожна нація має свій традиційний одяг. Для українців таким одягом є вишита сорочка, яка називається – вишиванка. Історія вишиванки сягає корінням углиб століть. Згідно з історичними документами та археологічними розкопками, прикрашання одягу вишивкою було поширене ще в дохристиянський період. За свідченням Геродота, стародавні скіфи носили вишитий одяг. Українська національна символіка сформувалася під впливом інших народів і увібрала художні елементи різних культур, але при цьому зберігала свою самобутність.

Вишивка – як символ, який зберігає коріння нації, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Вишиванки здавна носили чоловіки, жінки і діти. Кріпаки і пани, міщани і селяни. Одягали їх у свята та на щодень. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника. Найдавнішими матеріалами, з яких українці виготовляли для себе вишиванки, були тканини з овечої вовни, льону та конопель.

Зміст віртуальної виставки:

1. Історія вишиванки.

Значення кольору української вишиванки;
Найголовніші та найпоширеніші символи української вишивки;
Вишиванка як унікальний код твого краю. Особливості вишиванок кожного регіону.

2. Література з історії української вишивки.
3. Електронні ресурси.

Продовження віртуальної виставки читайте тут↓

 

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».