Присвята пам’яті. День пам’яті загиблих захисників України

64 переглядів 

27.08.2024


29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України

Присвяти – один із видів збереження та вшанування пам’яті про людину. Знайомимо з книгами, що були присвячені нашим захисникам.

 

 

Присвята пам’яті.

 

 

«A Ukrainian Christmas». Пам’яті Артемія Димида

«Книжка присвячена пам’яті Артемія Димида (1995–2022) та іншим дітям Рахилі, убитим новочасним Іродом», – так написано у виданні «A Ukrainian Christmas». Це англомовний варіант «Великої різдвяної книги» письменниці Надійки Гербіш та історика Ярослава Грицака. Видання про українські традиції, музику і культуру Різдва автори присвятили загиблому захиснику Артемію Димиду.

Gerbish N. A Ukrainian Christmas / Nadiyka Gerbish, Yaroslav Hrytsak. – Little : Brown Book Group. 2022. – 128 с.

Ця потужна книга з чудовими ілюстраціями знайомить читачів з унікальними різдвяними традиціями українців – від різдвяних пісень до подарунків і смаколиків, а також фактів про багату та неспокійну історію країни крізь призму святкового сезону. Україна – це країна, де зустрічаються Схід і Захід. До вашої уваги пропонується посібник, з яким ви просто повинні ознайомитись, адже він відображає дух однієї з найважливіших пір року та є потужним нагадуванням про силу дотримування своїх культурних традицій та вірувань, навіть в найтемніші часи, коли всього цього вас намагаються позбавити.

«Мисливці за щастям». Присвята Максиму Кривцову

Збірка оповідань Валерія Пузіка «Мисливці за щастям» – це історії про життя на фронті та деокупованих територіях. Автор присвятив їх полеглому у січні 2024 року поету Максиму «Далі» Кривцову.

Пузик В. Мисливці за щастям. Якщо треба буде помирати, я тебе розбуджу/ Валерій Пузик. – Харків : Віват, 2024. – 208 с.

«Мисливці за щастям» – збірка щемких оповідань про життя на фронті та на деокупованих територіях, з яких, попри звільнення, війна нікуди не пішла. Села зруйновані, поля заміновані, але там живуть люди, які вірять, турбуються одне про одного, будують плани, усміхаються всупереч усьому. На деокуповані вулиці повертаються діти й весна. 
Це лаконічні історії про військових і цивільних, про те, як довіряти своє життя побратимам і незнайомцям, про звичайні буденні радості: можливість малювати, обіймати кошеня, не боятися тиші. Про обов’язок і вірність, утому і щастя, близькість смерті й наповненість життя.

«Культурна експансія». Присвята Романові Ратушному

Видавництво «Твоя підпільна гуманітарка» видало збірку есеїв «Культурна експансія». Її задумали до початку повномасштабної війни, надрукували 2023-го. Присвятили громадському активісту, розвіднику 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Роману Ратушному. Він загинув 9 червня 2022 року біля Ізюма.

 

Культурна експансія : антологія есеїв / Є. Лір, Р. Семків, Б.-О. Горобчук та ін. – Чернівці : Твоя підпільна гуманітарка, 2023. – 240 с.

Культурна експансія – це процес повільної і поступової окупації Росією українського культурного життя, витіснення з української культури питомих явищ і або їх апропріація, або заміна своїм. Кожен чув про заборони української, знає про русифікованість українського телебачення чи руйнування історичної архітектури в радянські часи. Проте значно менше людей уявляють собі масштаби цієї експансії та глибину російського впливу на кожну сферу культурного життя. Антологія подає багатовимірну картину агресивної поведінки Росії в українському культурному полі – від 18 століття і до сьогодні, від архітектури церков до реклами на телебаченні.

«Як читати українських класиків». Пам’яті Миколи Рачка

Книжку присвячено Миколі Рачку, який загинув на війні у липні 2022-го у віці 27 років. Микола був студентом Ростислава Семківа та захищав у нього дипломну роботу.

Семків Р. Як читати класиків / Ростислав Семків. – Київ :Pabulum, 2022. –228 с.

Автор веде непростим, проте цікавим шляхом: через різні жанри та творчість відомих письменників – від Олександра Дюма та Еміля Золя до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. За час подорожі читач навчиться розуміти книжки краще: вловлювати неочевидні сенси і зв’язки між текстами, отримувати задоволення від складного письма і, врешті, виробляти власні стратегії читання.