Мова і соціум. Інформаційна безпека

48 переглядів 

28.10.2024


Мова визначає наш світогляд, і саме за допомогою мовних засобів ми не лише усвідомлюємо, а й конструюємо реальність довкола нас.

Знайомимось з новим дослідженням.

Штучний інтелект, а точніше велика мовна модель, розрізняє найпоширеніші техніки маніпуляції в публікаціях телеграм-каналів.

Масштабне дослідження Texty.org.ua

https://texty.org.ua/projects/113607/karusel-emocij-riven-manipulyatyvnosti-movy-ukrayinskyh-telehram-kanaliv/?src=main

Як ми говоримо під час війни ? Як це впливає на взаєморозуміння. 

Відкриваємо нову книгу

Мова і війна: динаміка мовної системи і мовна політика

Мова і війна: динаміка мовної системи і мовна політика :  кол. монографія / відп. ред. Б. М. Ажнюк. – Київ : Видав. дім Дмитра Бураго, 2024. – 616 с.

 Публічний простір – це комунікативне середовище, де формується мовна картина світу, виникають і вербалізуються уявлення й переконання про мову, які служать поясненням та обґрунтуванням мовної структури й мовної практики для широкого кола носіїв цієї мови. Мовний ландшафт – складова частина публічного простору – з одного боку, зазнає впливу мовної ідеології, а з другого – сам породжує важливі ідеологеми та сприяє їхньому впливу на суспільну свідомість.

Серед іншого в монографії висвітлюються питання, пов’язані із застосуванням лінгвістичної теорії для розв’язання завдань лінгвоюридичного характеру, зокрема для протидії вербальним злочинам проти основ національної безпеки, таким як виправдовування дій держави-агресора, заклики до посягання на територіальну цілісність України і т. ін.