Критичне мислення. Інформаційна гігієна: нові ресурси
246 переглядів
29.04.2024
Освітні курси, радіопрограми, серіал, воркшоп з медіаграмотності від Adobe, Міністерства цифрової трансформації України.
Безкоштовні курси від Prometheus
Що треба знати про медіаграмотність та інформаційну безпеку
Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям? Учасникам розкажуть про алгоритм перевірки якості контенту українських і закордонних медіа, навчать досліджувати експертність авторів і джерел інформації, а також ознайомлять із ключовими наративами й тактиками російської пропаганди.
Інформаційна гігієна під час війни. Розкажуть, як формується інформаційне поле під час активної фази війни, пояснять специфіку українських, іноземних і російських медіа та правила інформаційної гігієни.
Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, в інтернеті й на телебаченні. Пояснять, як руйнувався інформаційний імунітет українців, розкажуть про нову роль інформації в цифрову еру та маніпуляції на телебаченні, в онлайн-медіа та соцмережах.
Дезінформація: види, інструменти та способи захисту. Пояснять, що таке дезінформація, пропаганда, фейки, наративи та «активні заходи» спецслужб, розкажуть, хто, як і навіщо використовує дезінформацію, й навчать розпізнавати інформаційні маніпуляції на практиці.
В Україні з’явився безкоштовний «Сімейний курс» з інформаційної гігієни, розрахований на батьків і дітей. Його створили фахівці просвітницької ініціативи «Як не стати овочем» спільно з сімейною й дитячою психологинею Катериною Кольцберг.
Курс складається з 20 відео, які містять базові знання про інформаційний світ, маніпуляції й те, як на них не вестися. Психологиня даватиме поради, як говорити з рідними про інформаційну гігієну й формувати її в родині. Розробники курсу наголошують: важливо, щоб правила споживання інформації батьки й діти формулювали для себе самостійно.
Курс також має додаткові матеріали (фільми, добірки ігор і вправи), які допоможуть ліпше засвоїти вивчене.
Програма про безпеку в цифровому просторі, про ризики та загрози, пастки, злочинні схеми. А також практичні поради, як їх уникати та мінімізувати, як безпечно користуватися всіма технічними й технологічними цифровими засобами та обладнанням, щоб не стати жертвою шахрайства чи будь-яких інших зловмисних дій.
Освітній серіал «Як захиститися від фейків і дезінформації» складається з десяти інформаційних відео, які пояснюють методи перевірки джерел інформації, інструменти фактчекінгу, правила безпечного спілкування в соціальних мережах, а також наводять приклади дезінформаційних кампаній у тіктоку, інстаграмі, фейсбуці, телеграмі та ютубі.
Зараз у мережі з’являється дедалі більше фейкових відео та зображень, згенерованих за допомогою штучного інтелекту. Тож уміти протидіяти дезінформації — мастхев для кожного українця. Щоб навчити якнайбільше людей аналізувати новини та безпечно працювати з інформацією, технологічна компанія Adobe запускає серію безоплатних курсів з медіаграмотності.
2 травня о 17:00 відбудеться спільний воркшоп від Adobe та Мінцифри.
Учасники зможуть поспілкуватися з фахівцями компанії, які розробляють інструменти для визначення оригінальності контенту. Також експерти Adobe розкажуть:
- які є інструменти для розпізнавання фейків та як їх використовувати
- які є навчальні програми з протидії дезінформації в компанії
- як відрізнити контент, згенерований ШІ, від справжнього
Для кого подія
- журналістів, редакторів, студентів-медійників
- дизайнерів, фотографів, відеографів
- усіх, хто хоче навчитися верифікувати візуальний контент і не потрапляти на гачок чергового фейку