Бібліотека в цифровому науково-освітньому просторі університету

104 переглядів 

25.10.2024


Підсумки діяльності бібліотеки у 2022-2024 роках.

У звіті представлено досягнення бібліотеки Бердянського державного педагогічного університету в умовах війни та евакуації. Зміцнюючи свої інформаційні функції, бібліотека стала ключовим учасником навчального процесу «університету без стін» та розширила можливості онлайн-доступу до освітніх ресурсів. Співробітники бібліотеки розробили нові ініціативи: від кураторських годин і заходів із академічної доброчесності до ресурсів із інформаційної безпеки, які стали надзвичайно актуальними.

 Сайт бібліотеки виступає центральною платформою для забезпечення доступу до цифрових матеріалів, серед яких — аудіокниги, періодичні видання, ресурси з відкритої науки, а також база інституційних репозитаріїв інших університетів України. Нововведенням 2023 року став «Літературний гід», який популяризує новинки літератури для студентів і викладачів. Відвідування сайту з 2022 – 2024 роки склало понад 140 тисяч, що підкреслює значний інтерес користувачів до матеріалів бібліотеки.

 Окрему увагу приділено розвитку інституційного репозитарію БДПУ, який було відновлено у 2023 році після втрати серверу. Наразі в репозитарії представлено 3 819 документів, що індексуються міжнародними пошуковими системами. Завдяки підтримці протоколу OAI-PMH репозитарій активно інтегрується в глобальні наукові каталоги. Було покращено метадані документів, зокрема впроваджено багатомовність та нову систему класифікації.

 Бібліотека БДПУ продовжує розвиватися, долаючи виклики воєнного часу та підтверджуючи свою важливість як інформаційного центру університету. Завдяки зусиллям команди та підтримці керівництва, наш інформаційний хаб забезпечує стабільний доступ до наукових знань, сприяючи інтеграції університету у світову освітню спільноту та підтримуючи наукові й навчальні досягнення студентів і викладачів.

Повний звіт бібліотеки БДПУ  читайте тут↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути звіт на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки»  та оберіть «повноекранний режим».