Менеджмент. Лідерство

854 переглядів

11.04.2018

(Нові видання. Нові переклади)


Пропонуємо прочитати:

Ренд Айн. Атлант розправив плечі : у 3 т. / Айн Ренд ; пер.з англ. Софії Андрухович. –К. : Наш формат, 2018. – 3 т.

Унікальний стиль Айн Ренд з року в рік знаходить тисячі прихильників у всіх куточках світу. Популярність видання не згасає вже майже шістдесят років. У світі на сьогодні продано понад 50 млн примірників твору.

«Атлант розправив плечі» magnus opus Айн Ренд, який авторка писала впродовж 12 років, став її найгучнішим бестселером, одним із найвпливовіших художніх творів світової літератури. Згідно з опитуванням Бібліотеки Конгресу США, це друга після Біблії книга, яка змінила життя американських читачів. Три частини трилогії названі відповідно до основних законів логіки: «Несуперечність», «Або-або», «А є А».

«Атлант» Ренд не має чітких часових меж, ніби стоїть поза часом, як і події, що розгортаються на сторінках цієї книги: реалізм переплітається з містикою та науковою фантастикою, утопія з антиутопією, гротеск із романтизмом, філософія з політекономією. Бурхливі дискусії й обговорення фундаментальної трилогії, великої «політичної притчі» тривають від 1957 року, з дня першого видання. На ній виросли три покоління американців, мільйони «атлантів» розлетілися по всьому світу.

 

Велч Д. Переможець / Д. Велич, С. Велч. –  К. : Наш формат, 2017. – 420 с.

Після виходу на пенсію керівник «Дженерал електрик» Джек Велч вирішив поспілкуватися з менеджерами з усього світу. Під час конференцій у різних країнах – від Мексики до Китаю – десятки тисяч керівників атакували його запитаннями. Як звільнити працівницю, яка усім подобається, але погано виконує роботу? Відповідь на яке одне запитання під час співбесіди може найкраще охарактеризувати кандидата? Як отримати підвищення? Чому варто по-різному винагороджувати людей на однакових посадах? Відповіді Джека Велча, а також реальні історії про його правильні рішення й помилки лягли в основу книжки «Переможець», яку він написав у співавторстві з дружиною – Сьюзі Велч.

 

Міллард К. Герой імперії. Біографія Вінстона Черчилля  / Кендіс Міллард ; пер. з англ. Катерини Зарембо. – К. : Наш формат, 2018. – 360 с.

Навіть без перевірки можна упевнено сказати, що про Вінстона Черчілля написали десятки (якщо не сотні) книжок. І як демонструє кінематограф та Оскарівський комітет, ця тема та герой – вічні. «Герой імперії» – це біографія Черчілля у період, який передував його політичній кар’єрі. Це історія про амбітного чоловіка із дуже відомої та не надто багатої сім’ї, не завжди мудрого – у молодому віці понад усе хотів брати участь у поєдинках та у найбільш запальних битвах під час війн, –  марнославного (що йде врозріз із тогочасними уявленнями про ідеального британського управлінця). Перше, що впадає у вічі в історії Міллард – відомий нам усім образ Черчілля не руйнується. У книжці змальовані ті ж авантюрні риси, за втілення яких актор Ґарі Олдман отримав «Оскара». Молодий Черчілль довго не міркував, а сідав на пароплав і вирушав у місце бойових дій. Не чекаючи військової посади, йшов на війну журналістом. Це також історія про полон і перші політичні амбіції. Це історія про те, як Черчілль став таким, яким ми його знаємо.

 

Шульц Г. Історія Starbucks. Усе почалось з чашки кави / Г. Шульц. – К. : Наш формат, 2017. – 408 с.

Бестселер New York Times від голови ради директорів Starbucks про те, як розбудувати найбільшу мережу кав’ярень, попри кризу й конкурентів.

Усе і справді почалося з чашки кави Еспресо, випитого в затишній італійській кав’ярні у 1983-му. Тоді майбутній генеральний директор Starbucks Говард Шульц зрозумів, яка атмосфера буде в його закладах. Відтоді як він прийшов у Starbucks, компанія відкрила майже 25 тисяч кав’ярень у 70 країнах світу, пережила економічну кризу й зневіру фінансових аналітиків. Шульцу вдалося побудувати міцний бізнес, в основі якого — дух Starbucks, етичні принципи та безмежна турбота про людей: про кожного клієнта, баристу, менеджера чи фермера, який вирощує найкращу у світі арабіку.

Історія успіху Starbucks надихне підприємців-початківців мислити масштабніше, а вже досвідчених переконає, що можна ефективно вирішувати проблеми в бізнесі, думаючи насамперед про людей. А ще вона навчить дбати про власну репутацію.

ЦИТАТИ

«Starbucks — це щось більше, ніж просто кавова компанія, та без першокласної кави вона пропаде».

 

«Зростай дисципліновано. Врівноваж інтуїцію з логікою. Починай інновації з основи. Не мирися зі статус-кво. Шукай нові погляди на світ. Ніколи не чекай панацеї. Не бійся брудної роботи. Співчувай і говори відкрито. Розкажи власну історію — не дозволяй цього іншим. Надихай реальним досвідом. Тримайся своїх цінностей, бо вони — твій фундамент. Вимагай від людей результатів, але спершу дай їм для цього потрібні інструменти. Роби складні вибори — вони відсіюють неістотне. Будь рішучим під час кризи. Будь спритним. Шукай правди у випробуваннях та уроки в помилках. Відповідай за все, що чуєш, бачиш і робиш. Вір».

 

Риддерстрале Й. Корпорація : Перезавантаження. Як лідери керують змінами / Йонас Риддерстрале, Марк Вилкокс. –  United States, Hoboken, New Jersey :  John Wiley & Sons, 2013. – 280 с.

Три факти, про які, можна дізнатись з книги:

1. Одна з порад Риддерстрале і Вілкокса — малювати різноманітні схеми і графіки для того, щоб оцінити власну, або чужу ефективність. Наприклад, можна намалювати схему свого впливу на підлеглих і керівників, щоб зрозуміти, що треба змінити в професійних відносинах.

2. Підготуватися до кризи можливо — варто запропонувати колегам стати «адвокатами диявола» і скласти список всіх можливих проблем. Якщо проблема потім проявиться, всім буде легше.

3. Необхідність заробляти  гроші — це мотивація для початківців, недосвідчених працівників, але вона не зможе їх утримати або покращити їх продуктивність.

 

Айзексон У. Стів Джобс. Біографія / У. Айзексон. –  К. : Брайт Букс, 2017. – 624 с.

В основу книги покладено понад сорок інтерв’ю з Джобсом, проведених упродовж двох років – а також інтерв’ю з понад сотнею його родичів, друзів, ворогів, конкурентів і колег. Волтер Айзексон написав захоплюючу історію життя, що радше нагадувало американські гірки, надзвичайно активної особистості, творчого підприємця, чиє прагнення досконалості та нестримна енергія здійснили революцію в шести сферах: персональні комп’ютери, мультфільми, музика, телефони, планшетні комп’ютери та видавництво електронних товарів.

Його друзі, недруги й колеги діляться своїми незачесаними думками з приводу його прагнень, перфекціонізму, нав’язливих ідей, майстерності, витівок, невиправного бажання контролювати – усього того, що сформувало його підхід до бізнесу та ті інноваційні продукти, які виникли в результаті його творчості.

Джобс, зі своїми внутрішніми чортиками, міг перетворити життя оточуючих на пекло. Водночас, яскраві риси його особистості, його захоплення і його творіння, точнісінько так само, як і програмна й матеріальна складові комп’ютерів Apple прекрасно доповнювали одна одну й були частинами єдиного цілого. Розповідь про його життя – повчальна й застережлива, наповнена уроками щодо інновацій, характеру, лідерства та цінностей.