Друга світова в мемуарах і щоденниках
82 переглядів
06.05.2025
Друга світова війна стала найбільшим військовим зіткненням в історії людства. Вона тривала шість років. У війні брали участь 61 країна (80% населення Землі), воєнні дії відбувалися на територіях 40 з них. До військових формувань мобілізовано 110 млн. осіб. Загальна кількість втрат становить близько 60 млн. чоловік, із них безпосередньо на фронтах загинули 27 млн.
Культура осмислює війну через спогади, щоденники, живі людські свідчення, голоси свідків і учасників.
«Письменники перейняті ідеєю документування реальності. Коли стикаєшся з воєнною реальністю, яка тебе пронизує, розчавлює, не дає простору для фантазії чи рефлексії, то найперше, що можеш робити, – це документувати, що з тобою відбувається, фіксувати внутрішні чи матеріальні деталі, навіть найпростішими словами. У цьому контексті я говорив би ширше – про щоденниково-репортажно-документальну літературу, або документальну літературу. Бо щоденник – це те, що стається з тобою, але часто ти переповідаєш те, що відбувається з іншими людьми» ( В. Єрмоленко ).
«Напевно, це найважливіша функція культури – передача досвіду виживання, переборювання найстрашнішого. Мовляв, не бійся, ти не перший сюди потрапив. Не будемо утопічними ідеалістами і думати, що ми останні, хто сюди потрапив. Тому – пиши!» ( О. Сливинський ).
Зміст віртуальної виставки:
- Третій рейх. Співучасники, борці, жертви.
- Голокост. Свідчення.
- Палаючий світ. Досвід спротиву.
- Війна. Український вимір.
- Електронні ресурси.
Продовження віртуальної виставки читайте тут↓
Примітка:
Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки» на Google Slides та оберіть «повноекранний режим».