Магічний світ української писанки
61 переглядів
16.04.2025
Писанкарство – унікальне мистецтво, витоки якого сягають ще дохристиянських часів. Традиція розфарбовувати яйця існувала у багатьох народів – європейських, азійських, африканських. Декорація яєць була не просто розвагою, а сплетінням легенд, звичаїв, традицій, образів. Для багатьох народів яйце було таким особливим, адже втілювало джерело життя. Цікаво, що давні перси, індійці, візантійці, греки та римляни вірили, що світ виник із яйця.
У давнину писанка служила оберегом для її власника, мала магічну добру силу – вона несла щастя, достаток, благополуччя, захищала від сил зла. Тоді люди навіть розфарбовували яйця у чітко визначений час, перед тим промовляючи певні слова.
А з зародженням християнства писанка стала справжнім символом Великодня. Магічність орнаменту відійшла у сторону, а на яйцях з’явилися написи: «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!».
Зміст віртуальної виставки:
- Історія писанки.
- Писанки з різних регіонів України.
- Збереження традицій писанкарства.
- Електронні ресурси.
Продовження віртуальної виставки читайте тут↓
Примітка:
Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки» на Google Slides та оберіть «повноекранний режим».