Google Scholar

52 переглядів

Оновлено: 15.04.2025


Google Scholar

Google Scholar або Google Академія – некомерційна пошукова система вільного доступу, яка індексує  наукові публікації всіх форматів і дисциплін та наводить дані про їх цитування. Індекс Google Scholar включає в себе більшість рецензованих онлайн-журналів Європи та Америки найбільших наукових видавництв.

Академія Google не надає дані про точну кількість проіндексованих робіт, проте, за попередніми підрахунками, на 2019 рік їх було не менше 390 млн. Незважаючи на відсутність достовірних даних про розмір бази, портал вважається найбільшою у світі академічною пошуковою системою, зі ступенем охоплення до 90 % всіх англомовних статей.

Google Академія є цінним інструментом для науковців завдяки багатьом перевагам:

✅ Google Академія є безкоштовним сервісом, що робить його доступним для всіх науковців, незалежно від їхньої інституційної приналежності чи фінансових можливостей.

✅ Google Scholar володіє дуже зручним і функціональним сервісом, що дозволяє експортувати наукометричний контент в аналогічні (споріднені) сервіси інших наукометричних баз даних (ORCID та ResearcherSD).

✅ Google Академія (Google Scholar) дозволяє легко здійснювати розширений пошук літератури серед багатьох дисциплін та джерел, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, тези, препринти, звіти та патенти; здійснює пошук за прізвищем автора, за назвою статті, за назвою ЗВО або організації, які є у вільному доступі в інтернет середовищі. Часто надаються посилання на повні тексти статей, якщо вони знаходяться у відкритому доступі або через підписку вашої установи.

✅Система пропонує статті, що відповідають вашим науковим інтересам, знаходити інших науковців, які працюють у вашій галузі, та потенційних співавторів.

✅Google Академія надає інформацію про кількість цитувань та індекс Гірша (h-індекс) по публікаціям автора; дозволяє переглядати графіки цитувань у часі, що допомагає оцінити вплив робіт науковця.

✅Надаються метрики для оцінки видимості та впливу наукових видань. Ці показники допомагають авторам визначати, де краще публікувати свої дослідження.

✅Профіль у Google Академії підвищує видимість науковця та його робіт для інших дослідників.

Загалом, Google Академія є потужним та корисним інструментом, який допомагає науковцям знаходити необхідну літературу, відстежувати свій науковий внесок, сприяє налагодженню контактів з науковцями з різних країн.

 

Корисні посилання:

1.«Профіль автора у Google Scholar: усі тонкощі актуалізації», вебінар від бібліотеки КПІ в межах серії освітніх онлайн-заходів «Актуалізація профілів авторів у цифровому середовищі».

Ключові аспекти:

🔸Можливості Google Scholar;
🔸Як створити профіль автора в Google Scholar;
🔸Як підтримувати свій профіль в актуальному стані;
🔸Рейтинг університетів Webometrics та авторські профілі науковців у Google Scholar.

2. Google Scholar: вхід у платформу та створення профілю. Докладна інструкція

3. Як додавати свої статті в Google Scholar