Цифрові інструменти для науковців
16.12.2024
Платформа Matilda являє собою онлайн інструмент для бібліографічних і бібліометричних досліджень, що орієнтований на підтримку принципів відкритої науки. Мета платформи – забезпечити користувачам зручний доступ до даних про цитування, до відкритих наукових текстів та наборів дослідницьких даних. Цей підхід передбачає охопити науковий контент, що раніше ігнорувався комерційними наукометричними інструментами, і надати рівні можливості для всіх академічних документів та метаданих.
Щоб забезпечити єдиний доступ до академічного контенту та можливість відстежувати цитування і метадані, Matilda збирає дані із семи основних джерел: ArXiv, PubMed, Crossref, RePEc, HAL, Unpaywall та ORCID. Розробку платформи Matilda з 2019 року координує Дідьє Торні з Національного агентства досліджень Франції.
Matilda намагається запропонувати дослідникам гідну заміну традиційних комерційних баз даних, таких як Web of Science і Scopus, а також розширити можливості користувачів, обмежених ієрархізацією Google Scholar. ( взято з : https://www.xn--80abaqzevto0rc.xn--j1amh/)
Logo Matilda
Frequently Asked Questions
General
- What data model is available in Matilda?
- What data sources are used in Matilda?
- How frequently new texts are processed by Matilda and with which delay?
- Does Matilda recognize duplicated texts?
- How are the main metadata of a work selected?
- What types of versions are supported by Matilda?
Відповіді на ці та інші питання отримуйте тут : https://matilda.science/faq?l=en
У відповідь на виклики, з якими стикаються метадослідження, створено MetaROR (MetaResearch Open Review) – платформу, що працює за моделлю публікувати-рецензувати-курувати. Традиційну видавничу модель нині часто критикують через свою закритість та повільність, натомість підхід publish-review-curate пропонує: 1) Спершу відкрита публікація – дослідники представляють свої результати як препринти, щоб забезпечити швидкий доступ до знань; 2) Відкрите рецензування – рецензії доступні та інтегровані в наукову екосистему як окремий тип публікацій; 3) Кураторство – результати досліджень групуються у тематичні колекції, що супроводжуються редакційними коментарями та різними бонусами (наприклад, додаткові метадані, резюме, переклади).
Власне роль MetaROR й полягає в забезпеченні платформи для організації всіх етапів цього процесу. Платформа MetaROR повинна об’єднати дослідників, рецензентів і кураторів, надаючи інструменти для швидкої публікації робіт, відкритого рецензування та ефективного кураторства. ( взято з : https://www.xn--80abaqzevto0rc.xn--j1amh/)
«Grafiati» – це сервіс автоматичного оформлення бібліографічних посилань і створення списків використаних джерел.
Сьогодні сервіс «Grafiati» надає можливість генерувати бібліографічні посилання та створювати списки використаної літератури за українськими та міжнародними стандартами в найновіших редакціях: ДСТУ 8302:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК), APA (7th ed.), MLA (8th ed.), Chicago (17th ed., notes and bibliography), Chicago (17th ed., author-date), Harvard. Створені матеріали доступні в особистому кабінеті користувача, де їх можна редагувати, коригувати, копіювати та експортувати.
Цитування за всіма згаданими стилями цілком пристосоване до конкретної мови й країни: генерування посилань відбувається за тією мовою яку ви оберете, тому ви можете автоматично оформити список посилань для подання своєї публікації до українського, англійського, французького, італійського, іспанського або польського журналу.
Rayyan — хмарне програмне забезпечення для дослідників, які проводять систематичні огляди літератури та метааналізи. Платформа слугує централізованим майданчиком для всього процесу огляду, пропонує інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та функції.
Rayyan — це потужний інструмент, розроблений, щоб допомогти дослідникам заощадити час під час систематичних оглядів і оглядів літератури. Ось кілька основних функцій, які допоможуть вам заощадити час:
- кринінг і мобільний додаток на основі AI;
- дедуплікація та систематичний розв’язувач;
- фільтри, масова дія та PICO
Дізнавайтесь далі на : https://www.rayyan.ai/