Читаємо про Великдень. Традиції святкування в Україні
321 переглядів
26.04.2024
Великдень – одне з найважливіших у християнстві свят, в яке віруючі згадують чудесне воскресіння Ісуса через три дні після страти. Українці мають багато давніх великодніх традицій, в яких християнські приписи сплелися з давніми язичницькими віруваннями.
Найпоширеніша назва свята Воскресіння в Україні – Великдень. За словами етнографа Наталії Громової, це слово прийшло до нас з язичництва, і раніше пов’язувалося з пробудженням природи, з початком засівання. Слово «Великдень» – великий день – означає прихід весни, сонечка, всього найкращого, відродження природи. Отже, Великдень, у своїй першооснові – це святкування воскресіння землі та природи до нового життя.
Слово «Пасха» походить від назви старозаповітного свята Песах (з івриту – «перехід»), що святкували юдеї в пам’ять про звільнення від єгипетського полону. Тож для ізраїльтян це свято символізує перехід від рабства до свободи.
Зміст віртуальної виставки:
- Великдень. Народні традиції та звичаї.
- Магічний світ української писанки.
- Про Великдень для дітей.
- Електронні ресурси.
Продовження віртуальної виставки читайте тут↓
Примітка:
Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть «три вертикальні крапки» та оберіть «повноекранний режим».