Шляхами німецьких книговидавців

133 переглядів

12.06.2018


(Погляд в історичне минуле)

Добігаю кінця рік німецької мови в Україні. За цей період в багатьох вишах, школах, музеях, бібліотеках відбулися різноманітні заходи, які розширили уявлення українців про Німеччину. Саме мова і література та їх невід’ємні провідники – книги – стали платформами для передачі культури, освітніх стандартів та європейських цінностей країни.

З новації (1439 р.) німецького винахідника Йогана Гутенберга почалося прогресивне розповсюдження механічного друку. Відкриття значно прискорило глобальне прийняття винаходу у всіх головних регіонах світу ХІХ сторіччя та зіграло неоціненну роль в книгорозповсядженні й книговикористанні.

Наприкінці ХІХ ст. швидкими темпами на теренах Російської імперії з’явилися спільні з Німеччиною книжкові виробництва, книгарні, типографії, друкарні окремих власників. Вони відігравали визначну роль, як у популяризації книги в цілому, так і, зокрема, німецьких авторів та видавців. На полицях фонду РЦК зберігається чимало унікальних видань таких майстрів книги.

Продовження віртуальної виставки читайте у pdf форматі ↓

Примітка:

Для того щоб, переглянути віртуальну виставку на весь екран, натісніть на квадрат зі стрілкою всередині у верхньому  правому кутку. 

Довідкові видання – з історії розвитку