Львівській Book Forum 2023

501 переглядів

05.10.2023


Львівській Book Forum 2023

30-й Львівський міжнародний Book Forum, що  проходить з 4 по 8 жовтня у Львові, має насичену програму – безліч запланованих подій, серед яких лекції, дискусії, презентації, перформанси й публічні інтерв’ю у численних локаціях: зали Порохової вежі, артцентр «Дзиґа», American House Lviv, РадіоГараж, кілька книгарень, тюрма на Лонцького, Музей етнографії та художнього промислу тощо.

 

Львівській Book Forum 2023

Щороку Lviv Book Forum обирає фокусну тему, навколо якої розгортається дискусійне життя фестивалю. Цього року це – «Перепис майбутнього». Письменники, інтелектуали та культурні діячі говоритимуть про прийдешнє, у якому Україна є сильним незалежним суб’єктом політичного світу, а кожна українка/українець відчуває свій вплив на власне й стороннє життя.
Серед гостей – Енн Епплбом (США), Бен Окрі (Нігерія), Ева Томпсон (США), Арт Шпігельман (США), Георгі Господинов Болгарія), Джонатан Франзен (США), Панкадж Мишра (Індія), Озрен Кебо (Боснія), Славенка Дракуліч (Хорватія), Марія Ресса (Філіппіни), Люк Гардінґ (Велика Британія), Каталіна Ґомес (Колумбія), Девід Тоскана (Мексика), Девід Ріфф (США), Ед Вулліамі (Велика Британія), Бернар-Анрі Леві (Франція), Андрій Курков, Катерина Калитко, Віталій Портников, Олександра Матвійчук, Олександр Михед, Павло Вишебаба, Андрій Любка, Ярина Чорногуз, Ірина Цілик, Вахтанг Кебуладзе та інші.
Основна програма 30-го Lviv Book Forum налічує понад 30 подій. Відбудуться дискусійні панелі, дитяча програма, традиційна Ніч поезії і музики, програма видавців, розмови, присвячені вшануванню пам’яті і творчості загиблих від війни українських письменників Вікторії Амеліної та Володимира Вакуленка.

  • На форумі відбудеться церемонія вручення премії «Зустріч-2023».
  • Переможцем в конкурсі стала книга Софії Андрухович «Амадока».

 

Короткий список премії «Зустріч-2023»

Короткий список премії «Зустріч-2023»

 

Книжкові новинки Lviv BookForum 2023 :

Плохій С. Російсько-украінська війна. Повернення історії / С. Плохій . – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2023. – 400 с.

Ці події були передбачуваними і прогнозованими. Однак, попри це, 24 лютого 2022 року світ здригнувся від жаху. Здається, ніхто не очікував війни такого масштабу. Як виявилося, жодна країна не готова до неї. До того ж найбільший воєнний конфлікт у Європі після Другої світової війни розгортається за геть несподіваним сценарієм.

Сергій Плохій, один із провідних істориків України, вичерпно аналізує повномасштабне вторгнення Росії, його витоки, перебіг та можливі результати. Чому Путін наважився розпочати війну? Як українцям вдається чинити такий шалений опір «другій армії світу»? Як на тлі всіх цих подій відбувається об’єднання Заходу й повна ізоляція росії? І якими будуть наслідки війни для України, Росії, Європи та світу в цілому?

 

 

 

Романчук Я. Новий захід. Украінська мрія / Я. Романчук. – Харків : Гуманітарний центр, 2023. – 672 с.

Книга презентує наукові та практичні засади економічної політики країни, яка стикається з глибокими кризовими явищами і мобілізує ресурси для їх подолання.

Системні пропозиції щодо трансформації економіки України ґрунтуються на аналізі ключових теорій і моделей економічного зростання, практиці реалізацій стратегій у країнах, що розвиваються, та перехідних країнах, а також на аудиті економічної політики України від початку 1990-х. Ярослав Романчук пропонує свою інноваційну модель економічного розвитку для України. В її фундаменті – теорія підприємницького зростання (Австрійська економічна школа),висновки численних наукових досліджень, емпіричні дані, накопичені за понад 30 років щодо таких явищ, як «економічна свобода», «приватна власність», «конкурентоспроможність» і «соціальний прогрес».

Практична реалізація цієї моделі дасть змогу Україні увійти до престижного клубу країн із ВВП понад один трильйон доларів, стати потужним локомотивом розвитку та зростання Європи.

 

 

Славінська І. Повітряна і тривожна книжка / І. Славінська . – Львів : Віват, 2023. – 192с.

Війна триває з 2014-го.

Та повномасштабне вторгнення росії в Україну 2022 року остаточно поділило наші життя на до і після. Тепер ми завжди маємо вдома запас води, консервів і локшини швидкого приготування. Миємо голову не тоді, коли треба, а поки є вода й електрика. Майже не послуговуємося ліфтом, але мало не щодня користуємося свічками й так званим правилом двох стін. Робота стала рятівною рутиною, теплі зручні речі – персональним «бомбосховищем», а червона помада чи манікюр – нагадуванням про звичне життя. У «Повітряній тривожній книжці» авторка з позиції власного досвіду описує реалії міста часів війни. І те, як «мирні» чи «тилові» регіони мусять адаптуватися до воєнних реалій. У цій книжці йдеться про зміну пріоритетів, відносну безпеку, історичну пам’ять, відчуття дому, міста й людей, які пов’язані між собою. Про те, як війна вкрала в нас спокій, друзів, оселі, але несподівано й позбавила всього зайвого – речей, сподівань, страхів. Ми стали відвертішими, різкішими й водночас значно сильнішими. «Як колись» уже ніколи не буде, але точно настане «після перемоги».

 

Хвильовий  М. Повне зібрання творів у п’яти томах / М. Хвильовий ; упоряд. Р. Семків. – Киів : Смолоскип, 2018–2023. – (Том 1. Поезії ; Том 2. Етюди ; Том 3. Осінь ; Том 4. Проза 1927 ; Том 5. Публіцистика).

Микола Хвильовий (1893–1933) – знакова постать українського модернізму, поет, прозаїк, ідеолог культурного відродження 1920-х років. Поява нашого п’ятитомника – унікальний шанс ознайомитися з найповнішим зібранням його творів. Подані примітки дозволять краще зрозуміти контекст творчості автора. Видання розраховане на якнайширше коло читачів, які цікавляться українською літературою і культурою.

 

 

Токарчук О. Е.Е / О. Токарчук. – Київ : Темпора, 2022. – 248 с.

Життя Ерни Ельцнер можна назвати щасливим: заможна родина, приязні стосунки із сестрами, зростання на початку ХХ століття, коли у звичайних містян не було навіть передчуття великої війни. Одного разу за обідом вона бачить дух дідуся, або ж їй так здається. З цього моменту Ерна бере участь у домашніх спіритичних сеансах як медіум. Теми дорослішання, емансипації, увага до містицизму та ірраціоналізму, що розквітає на тлі стрімкого промислового прогресу, у романі Ольги Токарчук вигадливо переплітаються. У результаті маємо один з найцікавіших текстів польської нобеліатки.