Інформаційна гігієна. Рекомендують психологи. Аналізують мовознавці
392 переглядів
30.05.2023
Психолог про інформаційну гігієну
Коли буде контрнаступ? Чи буде він успішним? Контрнаступ – це вже закінчення війни? І ще десятки інших запитань, які лунають звідусіль. Попри прохання військових утримуватися від коментарів та не створювати “інформаційний тиск” на військово-політичне керівництво. Що робити і що НЕ робити цивільним у інфополі, щоб не нашкодити, – про це ви дізнаєтесь у відео.
Про «епідемію ПТСР» і головне завдання цивільного під час війни – військовий психолог Олег Покальчук.
Військовий психолог Олег Покальчук в ефірі 24 каналу пояснив, які інформаційно-психологічні операції використовують росіяни під час війни.
Мовні аспекти інформаційноі гігієни
Як мова конструює реальність війни
Мова визначає наш світогляд, і саме за допомогою мовних засобів ми не лише усвідомлюємо, а й конструюємо реальність довкола нас. Події, явища, процеси можна, абсолютно нічим не погрішивши супроти об’єктивної наукової істини, назвати й описати різними словами. Тож чіткі визначення, усталені формулювання, загальновживані мовні конструкції – все це є інформаційною зброєю українців у війні проти російського агресора.
Мова — це також поле бою: про граматику, що підіграє ворогу
«Война началась», «боевые действия ведутся», «гуманитарная катастрофа случилась», «прилетело»… Такі й подібні до них формулювання часто можна прочитати у ЗМІ та соціальних мережах. Причому не лише рашистських – трапляються вони і в українському та світовому інформаційному просторі незалежно від мови, якою поширюються. Російською їх найбільше.
Що глибоко не так із цими начебто нейтральними словами і словосполученнями? Як вони шкодять Україні та діють на користь рф?