До Дня закоханих

429 переглядів

13.02.2023


Книги про кохання

Львів. Париж. Круасани : збірка / Ніка Нікалео, Марина Гримич, Анна Багряна та ін. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. – 256 с. – (Львівська серія).

Львів – це маленький Париж. Так кажуть, і частково із цим можна навіть погодитися. Ці міста пасують одне одному, як круасани до кави. Вони дихають особливою атмосферою пристрасті та романтики.

Оповиті флером казки міста оповідають історії кохання, розлук, надії, прощань та зустрічей, щему ностальгій і любові до свого, українського. Історії людських доль, свідками яких стали затишні вулички та старовинні алеї. Герої цих оповідок знають: куди б не закинула їх доля, як би далеко не опинилися вони від дому – радіти життю можна бути будь-де. І будь-де бути щасливим, попри все.

 

 

Львів. Спогади. Кохання : збірка / Ніка Нікалео, Алла Рогашко, Тетяна Белімова та ін. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 320 с. (Львівська серія).

Моменти стають спогадами. Миттєвості – посмішками на світлинах, теплими історіями, які зігрівають серце. Пам’ятаєш, як усією родиною святкували Різдво у засніженому Львові, присипаному цукровою пудрою снігу? І як ми зустрілися вперше в цьому місті? Як шукали затишку і тепла у привітних кав’ярнях? Як цілувалися під дощем? Стільки історій трапилося в цьому фантастичному місті солодкого кохання та терпкого шоколаду! Художники й музиканти, мрійники, закохані та самотні, місцеві і приїжджі – тут кожен знайде на денці горнятка присмак світлої надії. Хтось зустріне свого янгола-охоронця, хтось — пристрасне кохання чи здійснення мрії. І найцінніше дещо, про що мріє кожен з нас…

 

 

Звонок І. Гальшка Острозька / Ірина Звонок. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 608 с.

Захоплива історія кохання на тлі українського Середньовіччя.

Від самого народження Гальшка – дитя двох світів: католицького і православного. Як спадкоємиця могутнього роду Острозьких, вона бажана наречена для багатьох шляхтичів та магнатів. І мати дівчини, Беата Костелецька, і її дядько, князь Василь Острозький, прагнуть укріпити власне політичне становище, обравши для Гальшки чоловіка з-поміж польського чи українського дворянства. Перед дівчиною постає непростий вибір: скоритися волі родичів чи дослухатися до голосу власного серця…

 

Крук Г. Хто завгодно, тільки не я / Галина Крук, худож. В. С. Печеник. – Харків : Vivat, 2021. – 192 с. – (Художня література).

Часом так важко не загубитися у життєвих ролях, які доводиться грати, зрозуміти, що випадкове, а що є нашою справжньою суттю. «Я» може бути ким завгодно, хто завгодно може підказати, як бути собою. У цій збірці оповідань перед вами постануть і карантинні хроніки зі справжніми тривогами і розрадами, які довелося пережити кожному з нас. І відчуття втрати, коли замість людини залишається лише стара фотокартка. І телефонні розмови, які все ніяк не можуть відбутися, бо абоненти один для одного недоступні… Спокусливі,емоційні, близькі – історії в «Хто завгодно, тільки не я» зіткані з відчуттів. І, попри назву, вони про нас. Саме про нас.

 

Леві М. Така як ти / Марк Леві ; пер. з франц. К. М. Пітик. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 224 с.

Будинок № 12 на П’ятій авеню у Нью-Йорку. Звичайна будівля, у якій немає нічого особливого. Хіба що старовинний механічний ліфт. Та загадковий ліфтер-індус Санджай. Хлоя, власниця квартири з дев’ятого поверху, і не здогадується, ким насправді є новий ліфтер. Як не знає й про те, що він готовий віддати всі скарби світу, аби знову опинитися на дев’ятому поверсі. Відчинити двері, зазирнути їй в очі й промовити: «Я все життя шукав таку, як ти». Між ними – вісім поверхів, одна маленька таємниця й бурхливе, сповнене несподіванок життя…

 

 

Гейзелвуд А. Гіпотеза кохання / Алі Гейзелвуд ; пер. М. Кракан ; ред. Т. Куксова. – Харків : Vivat, 2023. – 416 с.

Олівія Сміт – біологиня, яка мріє не про романтичні стосунки, а про докторський ступінь. Але що робити, коли найліпша подруга не дає тобі спокою з отим коханням ні вдень, ні вночі? Звісно ж, знайти хлопця, який вдаватиме любчика. На цю роль годиться не аби хто, а молодий і гарячий професор Карлсен: м-м-м, біологія, Стендфорд, поцілунки… Непоганий початок, погодьтеся! Олівія має чіткий план і не чекає від славного на всю кафедру Адама «Гедзя» Карлсена розуміння чи підтримки. Але після інциденту на великій науковій конференції Адам стає на її бік. І раптом дівчина помічає, що її обранець не лише розумний, але й чуйний і врівноважений хлопець… із кубиками пресу (о боги!). Щойно маленький експеримент виходить з-під контролю, а теорія романтики розбивається на друзки, як Олівія розуміє: дослідження власного серця під мікроскопом буде складнішим за гіпотезу кохання!

 

Шафак Е. Сорок правил кохання / Е. Шафак ; пер. Н. В. Третякова. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 384 с.

 

  • Від номінантки на Букерівську премію
  • The Times рекомендує до читання

Сорокарічна Елла Рубінштейн так і не спізнала щастя у своєму на позір цілком респектабельному шлюбі. Та одного разу домашній господині й матері трьох дітей випадає майже містична нагода змінити життя. Елла влаштовується на роботу у видавництво. Її перше завдання – ознайомитися з твором невідомого автора, який писав про життя на Близькому Сході в ХІІІ столітті. Мудрість ученого Румі та його друга, дервіша Шамса, описана в романі, перевертає уявлення Елли про саму суть життя та любові, якої вона ніколи не знала. І тоді Елла наважується: вона знаходить адресу автора і пише йому листа. Уже від початку це листування приречене стати чимось більшим. Та рамки умовностей і буденщини занадто міцні, щоб відпустити Еллу зі своїх тенет. Хіба що ці тенета розірве кохання, що має аж 40 правил – і всі їх порушує…

 

 

Кельман Д. Тіль: світовий бестселер / Данієль Кельман ; пер. О. Ковальова – Харків: Фабула, 2021. – 336 с.

Даніель Кельман – один з найвідоміших сучасних авторів, які пишуть німецькою. І його роман «Тіль» – це майстерно складена суміш західноєвропейського фольклору, вимислу та реальних історичних подій часів Тридцятилітньої війни (1618–1648), що охопила практично всі країни Європи. Тіль Уленшпігель, герой середньовічних легенд, трикстер, провокатор і насмішник, утілення бунтарського духу, перенесений письменником у XVII століття, на землі Священної Римської імперії німецької нації, понівечені нескінченною руїною. Герой, що втратив батька й матір, але присягнувся ніколи не вмирати, у своїх мандрах попелищем колишнього світу, стикається з мандрівними акторами і королями, які втратили корони, катами і вченими мужами, поетами та інквізиторами, а його відданою супутницею залишається дочка пекаря Неле. Майстерність письменника таємничим чином з’єднує та пов’язує всі ці долі, і перед читачем постає справжня тканина того жорстокого часу. У 2020 році роман Даніеля Кельмана «Тіль» був включений до шорт-листа Міжнародної Букерівської премії.

 

Грін Дж. В пошуках Аляски / Дж. Грін ; пер. Віра Назаренко. – Київ : КМ-БУКС, 2022. – 288 с.

Майлзу Голтеру набридло безпечне домашнє існування. Все його життя – це повна відсутність подій, а його одержимість останніми словами видатних людей ще більше змушує його прагнути отого «великого можливо» (як сказав Франсуа Рабле). Він готовий до подорожі, до божевільної втечі. Й тоді на його шляху постає Аляска Янг. Прегарна, розумна, кумедна, сексуальна, саморуйнівна, збентежена й неймовірно приваблива Аляска Янг. Вона сама – ціла подія. Вона затягує Майлза у свій світ, у «велике можливо», вона краде його серце. Відтепер ніколи вже не буде, як раніше.