Book-форум. Львів 2021

715 переглядів

23.09.2021


 

Книжковий форум проходив наживо і через мережу інтернет. У його рамках відкрився книжковий ярмарок, на якому свою продукцію представили видавці.

Книжкові новинки форуму видавців:

Чернов (Малошийченко) Л. Чудаки прикрашають світ / Леонід Чернов (Малошийченко). – Київ: Темпора, 2021. – 684 с.

«Чудаки прикрашають світ» — найповніше зібрання прози письменника, мотоцикліста і чудака Леоніда Чернова (Малошийченка). До книжки ввійшли тексти різних жанрів і настроїв: художня автобіографія, репортаж про півдовколасвітню подорож «125 днів під тропіками», повість «Людина з іншої планети», гумористичні оповідання, дотепний порадник «Подарунок молодим кінематографістам». У розділі «Поза збірками» вперше зібрано всі тексти, що їх Леонід Чернов написав для різних часописів, зокрема для журналів «Червоний перець» і «Авангард». Ця книжка, яка відкриває одного із найяскравіших представників «наших 20-х», прикрасить не лише читацькі полиці, а й світ довкола.

Крук Г. Хто завгодно, тільки не я / Г. Крук. – Харків : Віват, 2021. – 192 с.

У цій збірці оповідань Галини Крук воєдино сплетені ніжні, інтимні, а часом і моторошні переживання. Герої книжки десь бродять поміж нас, однак лиш на цих сторінках ми зможемо прочитати їхні думки. Тут і карантинні хроніки зі справжніми тривогами і розрадами, які довелося пережити кожному з нас. І відчуття втрати, коли замість людини залишається лише стара фотокартка. І телефонні розмови, які все ніяк не можуть відбутися, бо абоненти один для одного недоступні… Спокусливі, емоційні, близькі – історії в «Хто завгодно, тільки не я» зіткані з почуттів. І, попри назву, вони про нас. Саме про нас.

Шевельов Ю. Я — мене — мені… (і довкруги) : Спогади. 2. В Европі ; Зустрічі з Романом Якобсоном / Ю. Шевельов (Юрій Шерех) ; післям. С. Вакуленко ; прим. С. Вакуленко, К. Каруник, В. Романовський ; упоряд. С. Вакуленко, К. Каруник, О. Савчук ; худож. оформ. О. Чекаль. — Харків : Видавець Олександр Савчук, 2021. — 896 с. : 316 іл. — (Cерія «Слобожанський світ» ; випуск 17).

Другий том спогадів видатного українського науковця Юрія Шевельова (Шереха) розповідає про його життя у повоєнній Европі: Німеччині та Швеції. Додатком до другого тому є знана стаття «Мої зустрічі з Романом Якобсоном», що є частиною не написаного автором третього тому спогадів. Видання проілюстровано і містить 316 світлин; деякі публікуються вперше.

Закарія Ф. 10 уроків для світу після пандемії / Ф. Закарія. – Київ : Наш формат, 2021. – 264 с.

ОПИС КНИГИ «10 УРОКІВ ДЛЯ СВІТУ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ» ФАРІДА ЗАКАРІЇ.

Крихітної вірусної частинки достатньо, щоб поставити світ на коліна. Закрити кордони, «злити» мільярди доларів, убити десятки тисяч людей, а на мільярди — нагнати паніку. Це наші вчорашні реалії. Якими ж будуть завтрашні і що чекає на людство в постпандемічний час? Чи можна вважати поширення Covid 19 помстою природи? Чому Південній Кореї і Тайваню вдалося швидко приборкати поширення коронавірусу? Як Меркель відмовилася від локдауну? Яких експертів слухати, а від яких триматися подалі? Як реагувати на невігластво політиків? Чи стане побічним ефектом Covid19 початок другої холодної війни?

ДЛЯ КОГО КНИЖКА 10 УРОКІВ ДЛЯ СВІТУ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ

Для широкого кола читачів, всіх, хто хоче осягнути наслідки пандемії і мати досвід справлятись з подібними глобальними катастрофами в майбутньому.

ЧОМУ ВАРТО ПРОЧИТАТИ ЦЮ КНИГУ?

У цій книжці політичний аналітик Фарід Закарія оперативно й водночас ґрунтовно реагує на пандемію та її виклики для майбутнього. Він пропонує 10 уроків, що безповоротно змінять світ. Є надія, що не на гірше.

Строцев Д. Пил, що танцює / Д. Строцев, пер. С. Жадан, Н. Бельченко, Б. Херсонський. – Київ : Дух і літера, 2020. – 128 с.

Дмитро Строцев — білоруський поет, який пише російською мовою. Автор 11 збірок поезій, його вірші перекладено на багато мов. Перед вами перша українська книжка поета. У ній — переклади його віршів українською, білоруською та польською мовами. За словами автора, це — поетичне підношення Україні. Дмитро Строцев відгукнувся на події Майдану та російсько-української війни зі всією пристрастю тонкого лірика та релігійного філософа. Зараз, коли Білорусь болісно шукає себе, поезія Дмитра Строцева робить зримим те, що раніше не впадало у вічі, допомагає наблизитися до розуміння білоруської душі, та й власної — проникливістю християнського погляду.

Ішигуро К. Клара і сонце / К. Ішигуро ; пер з англ. Г. Лелів. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 312 с.

Новий роман-антиутопія від автора світових бестселерів, лауреата Букерівської та Нобелівської премій Кадзуо Ішіґуро. Події книги нам переказує унікальна оповідачка: дівчина-роботка Клара, створена для того, щоб стати штучною приятелькою дитині, яка обере її у крамниці. Це вишукано ніжна й водночас бездоганно стримана історія про життя у світі, де панують високі технології, діє новітня класова система, а генетичне редагування — звична річ. Роман немовби перегукується з попередніми книгами Ішіґуро, бо в ньому автор шукає відповіді на ті самі вічні питання. Чи є в кожному з нас щось настільки особливе, чого ніяк не відтворити? Чи має в собі дещо неповторне той, кого сконструйовано без серця і душі? І що означає любити когось іншого — а надто в епоху, коли ми замислюємось про те, чи можемо дізнатися геть усе про людину за допомогою даних і алгоритмів.

Верстінен Т. Чи сняться зомбі воскреслі вівці / Т. Верстінен, Б. Войтек, пер. з англ. О. Татаренко. – Харків : Фабула, 2021. – 256 с.

Як функціонує мозок під час сну та неспання? Які нейронні системи контролюють рух? Якою є природа чуттєвого сприйняття? Пролити світло на основні питання нейронауки нам допоможе дует відомих американських неврологів. Але дізнаєтеся ви про це в дуже незвичний спосіб — за допомогою зомбі. Кожен розділ спирається на популярну зомбі-культуру та визначає характерну поведінку зомбі, яку можна пояснити за допомогою нейроанатомії, нейрофізіології та взаємовідносин мозку та поведінки.