Нові грані жанрів

778 переглядів

 

19.12.2018


Зустріч рок гурту з поезією Розстріляного Відродження.

Плужник Є. Три збірки. / Євген Плужник. – К. : Темпора, 2018. 

  • По той бік пристрасті народжується ніжність.
  • О спрага вуст! Гарячий поклик тіл!
  • Воістину прекрасне їх приділ –
  • По той бік пристрасті навіювати ніжність.
  •  
  • Каменя один приділ – лежати.
  • Вітрові один закон – лети!
  • Тільки я поставлений питати
  • Як не цілі, то бодай мети…
  •  
  • Бо що  тоді слова готові,
  • Коли сприймаєш без кінця
  • Все те, що не дається мові
  • Й не потребує олівця

Відео ( гр. оТорвальд пісня «Мовчи» на вірші Плужника)

Майже космічна подорож електричкою

Стех П. Над прірвою в іржі / Павло Стех ;  фото Гамлета Зінківського. – К. : Темпора, 2018.

 

Автор зробив, на перший погляд, дуже просту річ – проїхався електричками від Харкова до Ковеля й описав людей, яких зустрів, діалоги і ситуації, свідком або учасником яких став.

Репортаж Павла Стеха вражає живим різноманіттям вражень, і дуже своєрідною харизмою, бо документує реальність, у якій переплелися анекдоти про Брежнєва, контрабанда, випивка, галасливі діти, таксисти, популярні пісні з 90-х і, звичайно, іржа.

У тісних просторах електричок і на провінційних вокзалах досить важко бути спостерігачем: жваве й неприкрашене життя притуляється до тебе і не лишає іншого вибору, як взаємодіяти з ним. Нема кращого способу зрозуміти свою країну, ніж затесавшись поміж «незручних» громадян, ставши маргіналом на маргінесах. «Над прірвою в іржі» вирізняється жвавою оповідною манерою, невідцензурованими голосами, фактурними героями — і живою мовою, яка протистоїть граматиці.

Текст супроводжують фотографічні роботи харківського митця Гамлета Зіньківського.

Марина та Сергій Дяченки — це не просто сімейний і письменницький дует, це особливе явище в сучасному світі фантастики й фентезі. У літературу вони прийшли з 1994 року і зараз загальний тираж їх книг перевищує мільйон. Автори понад 80 повістей та 25 романів, свій жанр вони визначають як «магічний реалізм».

 

 

Дяченко М. Пандем / Марина та Сергій Дяченко ; перекл. Олекса Негребельський. – Харків : Фоліо, 2018. – 330 с.

Кожна людина хоч раз у житті відчувала, що її хтось покликав.  Покликав зсередини… Пандем — що це? Ніхто не знає, звідки він (вона? воно?) прийшов, ніхто не розуміє, що йому потрібно. Але він є, і є майже повсюди, він розмовляє з людьми. Зсередини. Реальність починає мінятися. В одній лікарні одужали всі безнадійно хворі пацієнти, цивілізація йде шляхом прогресу. Та цей «співрозмовник» починає міняти світовідчуття людей. Це добре чи погано, і взагалі що принесе людству прихід  Пандема — добро чи зло? Це кожен має

Холод таємниці. Ірландська Донна Тарт

 

Ірландка Тана Френч – одна з найпопулярніших письменниць нової хвилі. «У лісі» вийшла 2007 року – і миттєво стала бестселером, першим в ряду бестселерів про поліцейські розслідування у Дубліні. Письменницю називають ірландською Донною Тарт: рамки детективного жанру тут дуже розсунуті. Душевні глибини і кризові ситуації; вишукані пейзажі і чорний гумор. Майстер психологічних складнощів і хитрощів, Тана Френч грається не тільки зі своїми персонажами, а й з читачами. До уваги читачів два нових роману Тани Френч: «Таємне місце» і «Порушник».

Антропологія?  Футурологія? Провокація ?

Харари Ювал Ной. Homo deus – людина божественна. За лаштунками майбутнього / Ювал Ной Харарі ; пер. з англ. О. Демянчука. – К. : Book Chef , 2018. – 512 с.

«Протягом усієї історії вірили, що більшість богів мають не всемогутність, а радше специфічні суперздібності, такі як здатність створювати людські істоти, трансформувати свої власні тіла, контролювати довкілля й погоду, читати думки і спілкуватися на відстані, подорожувати з великою швидкістю і, звичайно, уникати смерті та жити необмежено довго. Люди якраз перебувають на шляху до набуття всіх цих можливостей, принаймні частини з них».

Як буде себе почувати людина в світі, в якому алгоритми будуть розуміти його бажання і знати його краще, ніж він сам? Чи виграє людство від такого розвитку подій? Чи не може статися, що при такому розкладі людина в силу своєї непотрібності втратить роль «господаря планети Земля» і умови його життя істотно погіршаться, в порівнянні з тим, що ми маємо сьогодні? Харарі схиляється до думки, що технологічний прогрес вже не зупинити. Втім, люди до цього і не прагнуть, бо сподіваються в результаті знайти щастя, здоров’я, а можливо навіть безсмертя…

 

Гумор, менеджмент, надія.

Еріксон Т. В оточенні ідіотів, або як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти / Томас Еріксон. – Харків : Фоліо, 2018. – 256 с.

 

Чому одних людей ми розуміємо з півслова, а інших не розуміємо взагалі? Чому дуже успішні люди інколи здаються нам ідіотами і психопатами? Як подивитися на себе очима інших людей і навчитися розуміти навіть тих, хто на нас абсолютно не схожий.

Книга допомагає краще сприймати людей з різними типами поведінки й ефективно з ними спілкуватись і може стати настільною для керівників, психологів, менеджерів усіх рівнів…