Відділ обслуговування

43 переглядів

Оновлено: 03.10.2022


Відділ обслуговування є самостійним структурним підрозділом бібліотеки який підпорядковується завідувачу бібліотеки.  Основною ціллю відділу є забезпечення бібліотечно-інформаційного обслуговування навчальної, наукової та виховної роботи університету.

 

Філон Ірина Михайлівна

Завідувач відділу обслуговування

Корпус № 1, Читальний зал – каб. 149

 

 

 

 

Культурно-просвітницька діяльність відділу скоординована з факультетами університету та передбачає популяризацію кращих зразків української та світової наукової і художньої літератури. Вона спрямована на виховання духовності, культури, патріотизму та соціальної активності молоді.

Популярність Інтернету відкрила для відділу обслуговування нове поле діяльності – віртуальний сервіс – обслуговування на відстані. Спектр віртуальних послуг зростає відповідно до потреб і можливостей різних категорій користувачів. Це – віртуальні виставки, презентації нових надходжень, літературно-художні та інформаційні огляди, слайд-полиці, віртуальні екскурсії та кінолекторії. Відділ є ініціатором впровадження таких програм,   як «Підвищення інформаційної компетентності користувачів бібліотеки», «Просування читання у сучасному інформаційному просторі», «Медіаресурси на допомогу навчальному процесу», «Бібліотечна освіта», «Літературна вітальня».

читальный зал
IMG_1655

У своїй роботі відділ обслуговування керується офіційними документами з бібліотечної справи, наказами і розпорядженнями по університету та бібліотеці, регламентуючою і технологічною документацією бібліотеки і відділу, правилами внутрішнього трудового розпорядку та положенням про відділ обслуговування бібліотеки БДПУ.

Виставка до Дня науки

Неможливо уявити бібліотеку БДПУ без центрального абонементу. Височезні стелі, дерев’яні стелажі… Книжковий фонд нараховує більш ніж 150 тисяч примірників. Абонемент обслуговує професорсько-викладацький склад, співробітників і студентів таких факультетів: філології та соціальних комунікацій, психолого-педагогічної освіти та мистецтв, гуманітарно-економічного факультету. У розпорядженні читачів великі фонди освітньої, художньої та навчальної літератури з філології, історії, права та інших гуманітарних дисциплін.

.Кіосєва Валентина Федорівна

Бібліотекар І категорії

Абонемент № 1 знаходиться: корпус №1, кабінет № 9


Ушанова Світлана Іванівна

Бібліотекар І категорії

Абонемент №2, обслуговує гуманітарно-економічний факультет за напрямками: фінанси, менеджмент, економіка та факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти. До фонду абонементу відповідно входить література з математики, економіки, фізики, технічних наук та комп’ютерних технологій.

Співробітники абонементу працюють разом з кафедрами профільних факультетів, вивчають інтереси та вимоги читачів, надають кваліфіковану допомогу та консультації студентам у виборі книг.

Абонемент №2 знаходиться: корпус № 1А, кабінет № 101 


Довгі роки дружби, спільної праці пов’язують абонемент №3 й факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Фонд абонементу комплектується згідно зі  спеціалізаціями та напрямками розвитку інституту. Досить широко представлена література з психології, спеціальної педагогіки, методики дошкільного виховання.

З 2010 року абонемент обслуговує викладачів і студентів факультету фізичного виховання. Книжковий фонд поповнився літературою на спортивну тематику та здоровий спосіб життя.

Ольга Борис.

 

Парапанова Ольга Євгенівна

Бібліотекар

Абонемент №3 знаходиться: корпус № 5А, кабінет №104. 

 

 

 

 


Візитною карткою відділу є  універсальна читальна зала на 80 місць. Тиша, комфорт, професіоналізм співробітників створюють умови для плідної навчальної та наукової праці. В читальному залі досить повно представлений фонд довідкових видань, постійно змінюються експозиції тематичних виставок, працює літературна вітальня.

Ирина Михал4

 

 

 

 

 

 

 

Філон Ірина Михайлівна

Зав. відділу обслуговування

IMG_20160831_102205

 

 

 

 

 

 

 

Романова Наталя Валентинівна

Зав. секторів читальних залів

Універсальна читальна зала знаходиться: корпус №1, кабінет № 47 


На сьогоднішній день виникла необхідність виявлення, дослідження, пропагування і збереження книжкової спадщини, наближення її до науковців та широких читацьких кіл.

Фонд рідкісної і цінної книги гостинно відкрив свої двері у грудні 2012 року. Працівники фонду багато роблять для організації, збереження та поповнення фонду; наукового вивчення та формування колекції; створення та ведення довідково-пошукового апарату; залучення фонду для наукового та навчального використання.

Фонд рідкісної та цінної книги знаходиться: корпус № 1, кабінет № 25


Структурними підрозділами відділу обслуговування є спеціалізовані читальні зали суспільно-політичної літератури (каб. 43) і дошкільної педагогіки та психології (каб. 504). Ці зали поєднують у собі бібліотечну та методичну роботу, обладнані відповідно до сучасних вимог комп’ютерною технікою, що забезпечує доступ до мережі Інтернет та надає можливість студентам безкоштовно користуватися електронними бібліотечними ресурсами нарівні з традиційними книжковими. Фонди постійно поповнюються за рахунок наукових праць викладачів гуманітарно-економічного факультету, а також факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

 

 

 

 

 

 

 

Куторга  Алла Володимирівна

Провідний бібліотекар

(кабінет 143)

56

 

 

 

 

 

 

 

Бєлєвцева Тетяна Миколаївна

Провідний бібліотекар

(кабінет 504)

Читальний зал суспільно-політичної літератури знаходиться: корпус № 1, кабінет №43  

Читальний зал дошкільної педагогіки та психології знаходиться: корпус № 5А, кабінет № 504